Wybierz region

Wybierz miasto

  Czym dojechać na największe cmentarze

  Autor: AT

  2000-10-29, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych zmienią się trasy komunikacji miejskiej oraz zamknięte będą niektóre ulice w pobliżu cmentarzy. Przygotowaliśmy informacje, jak najłatwiej dotrzeć do największych ...

  W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych zmienią się trasy komunikacji miejskiej oraz zamknięte będą niektóre ulice w pobliżu cmentarzy. Przygotowaliśmy informacje, jak najłatwiej dotrzeć do największych nekropolii na Pomorzu.

  <b>Gdynia</b>

  Z Dworca Gł. PKP w Gdyni do cmentarza w Pierwoszynie kursować będzie linia specjalna nr 305. Do autobusu można wsiąść na przystanku przy hali targowej, ul. Jana z Kolna. Linia kursuje dalej przez ulice: Morską, Estakadę Kwiatkowskiego, Unruga, Czernickiego, a potem przez Kosakowo do Pierwoszyna. Ceny biletów są takie same, jak zwykle, bez strefy taryfowej na granicy Gdyni i gminy Kosakowo.

  Do cmentarza Witomińskiego z Dworca Gł. PKP można będzie dojechać autobusem specjalnym nr 506. Autobus kursuje ulicami: 10 Lutego, Władysława IV, Śląską, Witomińską. Bilet normalny na tej trasie kosztuje 2,50 zł, a ulgowy - 1,25 zł.

  UWAGA! Autobusy linii 137, 141 i 190, które na co dzień dojeżdżają do cmentarza Witomińskiego ze względu na wprowadzenie na ulicy Witomińskiej ruchu jednokierunkowego, kursować będą w środę ulicą Kielecką. Komunikacja w Gdyni funkcjonuje według sobotnich rozkładów jazdy.

  <b>Sopot</b>

  Do trzech sopockich cmentarzy: Komunalnego, Katolickiego i Żydowskiego przy ul. Malczewskiego można będzie dojechać miejskimi autobusami. Zmianie ulegną trasy linii 181 i 187.
  Autobus nr 181 w kierunku do pętli przy ul. Reja od przystanku Brodwino Szkoła jeździć będzie ul. Kolberga, Obodrzyców, Wejherowską i al. Niepodległości (obowiązują wszystkie przystanki na drodze). W kierunku do Gdyni trasa 181 nie ulegnie zmianie.

  Autobusy linii 187 w kursach z Kamiennego Potoku od przystanku Brodwino do Malczewskiego kursować będą ul. Cieszyńskiego, Obodrzyców, Wejherowską i al. Niepodległości. Ceny biletów nie ulegają zmianie. Autobusy w godzinach od 9 do 17 kursować będą co 8 minut.

  <b>Gdańsk</b>

  Na 1 listopada uruchomione zostaną linie specjalne. Autobusy linii nr 610 jeździć będą na trasie cmentarz Łostowicki - Srebrzysko. Autobus 611 pojedzie z Dworca Gł. PKP w Gdańsku na cmentarz Łostowicki. Autobus 612 kursować będzie z dworca PKP we Wrzeszczu na cmentarz Srebrzysko. Na liniach 610, 611, 612 obowiązuje taryfa dla linii specjalnych - bilet pełnopłatny 2 zł i ulgowy 1 zł.

  Sonda

  Działalność pozakościelna księdza Jankowskiego jest:

  • drażni mnie ze względu na osobę prałata (42%)
  • drażni mnie, jak każda dodatkowa działalność księży (25%)
  • wspaniała, brawo że komuś się chce (18%)
  • jest mi obojętna (7%)
  • czymś normalnym (7%)