Wybierz region

Wybierz miasto

  Pielęgniarki zaostrzą protest

  Autor: alg

  2000-12-18, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Podwyżki pensji w wysokości trzystu złotych brutto (bez odliczenia podatku) od stycznia przyszłego roku zaproponował marszałek województwa pomorskiego Jan Zarębski pielęgniarkom i położnym zatrudnionym w szpitalach w ...

  Podwyżki pensji w wysokości trzystu złotych brutto (bez odliczenia podatku) od stycznia przyszłego roku zaproponował marszałek województwa pomorskiego Jan Zarębski pielęgniarkom i położnym zatrudnionym w szpitalach w Pomorskiem.

  Pieniądze na podwyżki dyrektorom szpitali wyasygnuje Zarząd Województwa Pomorskiego, który przeznaczył na ten cel trzy miliony złotych. Będą one pochodzić z rezerwy na służbę zdrowia, konkretnie - ze środków wcześniej przeznaczonych na remonty szpitali. Wiadomo już, że wystarczy ich na pensje tylko w pierwszym kwartale przyszłego roku.

  Dzisiaj dyrektorom szpitali zostaną przedstawione zasady ubiegania się o nieoprocentowane pożyczki.

  Pielęgniarki zgromadzone na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego nawet nie chciały słyszeć o ofercie marszałka województwa. Zgodnie stwierdziły, że nie zamierzają z niej skorzystać.
  - Po odliczeniu podatków z trzystu złotych zostanie nam mniej niż połowa tej kwoty, bo około 120 złotych - wylicza Krystyna Dębkowska, przewodnicząca Zarządu Regionu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

  Sonda

  Działalność pozakościelna księdza Jankowskiego jest:

  • drażni mnie ze względu na osobę prałata (42%)
  • drażni mnie, jak każda dodatkowa działalność księży (25%)
  • wspaniała, brawo że komuś się chce (18%)
  • jest mi obojętna (7%)
  • czymś normalnym (7%)