Wybierz region

Wybierz miasto

  Pływanie. Rozmowa z Alicją Pęczak

  Autor: Adam Suska

  2000-12-18, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Dwa medale, złoty i srebrny, na zakończenie sportowej kariery przywozi z pływackich mistrzostw Europy w Walencji Alicja Pęczak. - Lepszy finał kariery trudno sobie nawet wymarzyć.

  Dwa medale, złoty i srebrny, na zakończenie sportowej kariery przywozi z pływackich mistrzostw Europy w Walencji Alicja Pęczak.

  - Lepszy finał kariery trudno sobie nawet wymarzyć.
  - Rzeczywiście marzyłam o zdobyciu złotego medalu, choć nikomu o tym głośno nie mówiłam. Po wyścigu na 200 m stylem klasycznym, kiedy o przysłowiową długość paznokcia przegrałam ze Szwedką Emmą Igelström pozostała mi ostatnia szansa na dystansie 100 m. Przed wyścigiem byłam niesamowicie skoncentrowana. Start wyszedł mi idealnie. Nigdy nie miałam tak szybkiego czasu reakcji.

  - Czy przeciwnicy wiedzieli, że jest to pani ostatni start?
  - Niektórzy tak. Jeszcze przed wyścigiem podeszła do mnie Niemka Anke Poleska i zapytała, czy to naprawdę ostatni mój wyścig. Gdy potwierdziłam, powiedziała, że jest jej smutno. Później odebrałam mnóstwo gratulacji od zawodników i trenerów innych ekip.

  - Przed mistrzostwami Europy planowała pani jeszcze start w klubowym Pucharze Polski.
  - Zgadza się. Pomogę jeszcze mojemu klubowi na zawodach w Spale, które rozpoczynają się w czwartek i na tym już naprawdę zakończę karierę. To jest decyzja przemyślana, i od dawna zaplanowana. Nie żegnam się z pływaniem, ale pragnę sprawdzić się w innych dziedzinach życia.


  Pełną treść wywiadu z Alicją Pęczak znajdziesz w dzisiejszym "Dzienniku Bałtyckim".

  Sonda

  Działalność pozakościelna księdza Jankowskiego jest:

  • drażni mnie ze względu na osobę prałata (42%)
  • drażni mnie, jak każda dodatkowa działalność księży (25%)
  • wspaniała, brawo że komuś się chce (18%)
  • jest mi obojętna (7%)
  • czymś normalnym (7%)