Wybierz region

Wybierz miasto

  Po pijaku za kratki

  Autor: (wit)

  2000-12-18, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W miniony weekend pomorscy policjanci zatrzymali 36 nietrzeźwych kierowców. W myśl nowej ustawy prawa o ruchu drogowym są oni już przestępcami. Przed wejściem w życie nowej ustawy, pijani kierowcy za swoje występki ...

  W miniony weekend pomorscy policjanci zatrzymali 36 nietrzeźwych kierowców. W myśl nowej ustawy prawa o ruchu drogowym są oni już przestępcami.

  Przed wejściem w życie nowej ustawy, pijani kierowcy za swoje występki odpowiadali przed kolegium. Za wykroczenie groziło im maksymalnie pięć tysięcy złotych grzywny i ewentualnie trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów.

  Od 15 grudnia 2000 roku, za podobną lekkomyślność mogą trafić do więzienia. Kierowca, który ma we krwi ponad 0,5 promila alkoholu jest przestępcą, którego sprawą zajmie się sąd. Za taki czyn grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

  Kierowcy, u których poziom alkoholu wynosi od 0,2 do 0,5 promila we krwi będą karani tak jak dotychczas, czyli staną przed kolegium. Nie będą odpowiadać za jazdę w stanie nietrzeźwym, tylko po spożyciu alkoholu.

  Policjanci twierdzą, że nowy przepis się nie sprawdzi.
  - Kierowcy i tak będą jeździć po pijaku - mówią funkcjonariusze "drogówki". - Teraz będą bardziej uważać.

  Sonda

  Działalność pozakościelna księdza Jankowskiego jest:

  • drażni mnie ze względu na osobę prałata (42%)
  • drażni mnie, jak każda dodatkowa działalność księży (25%)
  • wspaniała, brawo że komuś się chce (18%)
  • jest mi obojętna (7%)
  • czymś normalnym (7%)