Wybierz region

Wybierz miasto

  Prezent na wigilijny stół od "Wieczoru Wybrzeża"

  Autor: alg

  2000-12-20, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Sianko na wigilijnym stole musi być! Wiemy, że mieszkańcy dużych miast mają ogromne problemy z jego zdobyciem. Ten, kto nie ma rodziny na wsi, może tylko marzyć o jego zapachu.

  Sianko na wigilijnym stole musi być! Wiemy, że mieszkańcy dużych miast mają ogromne problemy z jego zdobyciem. Ten, kto nie ma rodziny na wsi, może tylko marzyć o jego zapachu. Dlatego wczoraj wozem pełnym siana przejechaliśmy przez Trójmiasto - opowiadają reporterzy "Wieczoru Wybrzeża".

  Akcję przeprowadzono już po raz trzeci. Wóz zaprzęgnięty w dwa konie powoziło dwóch Świętych Mikołajów, którzy też rozdawali sianko. Wyruszono sprzed Urzędu Miejskiego w Gdyni. Ulicami miasta wóz przejechał pod Centrum Handlowe ,Klif".

  Dźwiękami klaksonów samochodowych i życzeniami świątecznymi witano "Wieczór" w Sopocie. Mikołaje rewanżowali się cukierkami i dobrymi radami na przyszły rok. Mikołajowy wóz na dłużej zatrzymał się na Monciaku. Siankiem zainteresowali się nawet turyści ze Szwecji.

  Mikołaje wystąpili także w roli fotomodeli. Chętnych do zrobienia zdjęcia z nimi było wielu. Zgłaszały się całe klasy spacerujące po sopockim deptaku.

  W Gdańsku przechodnie zachwycali się zapachem siana. Ubolewali nad tym, że dla ,miastowych" to rarytas. Większość pytała, ile trzeba zapłacić za dużą garść. I cieszyli się, gdy słyszeli, że świąteczne sianko rozdawane jest jedynie za dobre słowo!


  Siano od "Wieczoru Wybrzeża" znajdzie się także na wigilijnym stole państwa Wałęsów. Tam także zapukali "wieczorowi" Mikołajowie.
  - Dbam o zachowanie wielu tradycji, a jedną z nich jest właśnie siano pod wigilijnym obrusem - mówi Danuta Wałęsowa. - Czytelnikom "Wieczoru Wybrzeża" i jego pracownikom życzę jak najwięcej radości w sercu.


  Sonda

  Działalność pozakościelna księdza Jankowskiego jest:

  • drażni mnie ze względu na osobę prałata (42%)
  • drażni mnie, jak każda dodatkowa działalność księży (25%)
  • wspaniała, brawo że komuś się chce (18%)
  • jest mi obojętna (7%)
  • czymś normalnym (7%)