Wybierz region

Wybierz miasto

  Zmarła Franciszka Cegielska

  Autor: AT

  2000-10-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Wczoraj nad ranem zmarła minister zdrowia Franciszka Cegielska. Była przez dwie kadencje prezydentem Gdyni, współtworzyła sukces tego miasta. Posłanka AWS, pierwsza przewodnicząca Sejmiku Województwa Pomorskiego.

  Wczoraj nad ranem zmarła minister zdrowia Franciszka Cegielska. Była przez dwie kadencje prezydentem Gdyni, współtworzyła sukces tego miasta. Posłanka AWS, pierwsza przewodnicząca Sejmiku Województwa Pomorskiego. Żyła 54 lata.

  Zmarła w krakowskim szpitalu, po długiej i ciężkiej chorobie.
  W Gdyni, gdzie w latach 1990-98 Franciszka Cegielska była prezydentem, ogłoszono tygodniową żałobę. Będzie trwać do 29 października. Odwołano wszystkie miejskie imprezy, a flagi narodowe i miejskie spowite czarnym kirem zostały wczoraj spuszczone do połowy.

  - Franciszka była nie tylko prezydentem Gdyni, naszą przełożoną; była przede wszystkim naszym przyjacielem - wspomina Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Sympatyczna, uśmiechnięta, roztaczała wokół dobrą aurę.

  - Pracowała do końca. Była zawsze oddana temu, co robiła i pełna zaangażowania w realizacji zadań, które podjęła jako minister zdrowia - mówi Anna Knysok, wiceminister zdrowia.
  Pogrzeb Franciszki Cegielskiej poprzedzony mszą żałobną w kościele oo. Franciszkanów odbędzie się w piątek po południu 27 października na cmentarzu w Gdyni Witominie.

  Więcej na ten temat przeczytasz w dzisiejszym "Dzienniku Bałtyckim"

  Sonda

  Działalność pozakościelna księdza Jankowskiego jest:

  • drażni mnie ze względu na osobę prałata (42%)
  • drażni mnie, jak każda dodatkowa działalność księży (25%)
  • wspaniała, brawo że komuś się chce (18%)
  • jest mi obojętna (7%)
  • czymś normalnym (7%)