Ćwierćfinał PP: Gryf Orlex Wejherowo - Legia Warszawa 1:1

jk
Relacja na żywo (live) z meczu Gryf Wejherowo - Legia Warszawa na stadionie Pepsi Arena w Warszawie. Poczatek meczu o godz. 20.30

Zobacz koniecznie:

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia [RELACJA NA ŻYWO]

Zdjęcia z wyjazdu do Warszawy

Relacja z pobytu w Warszawie

Zdjęcia z meczu

Koniec meczu, 1:1, piłkarzy Legii żegnają gwizdy

GOOOOOOOL! 1:1. Dramat wejherowian. Uderzył Żyro, a piłka po odbiciu się od Felisiaka wpada do bramki. Duda bez sznas

Blanco głową z 6 metrów, ale fantastycznie broni Duda!!

Koniec regulaminowego czasu gry Blisko sensacyjnego wyniku Sędzia dolicza trzy minuty

Dwie minuty do końca!

88' Zmiana w Gryfie. Schodzi strzelec bramki Kotwica, w jego miejsce Szudrowicz

86' Wolski myli się o centymetry

85' Legioniści z rzutu wolnego, wybijają gryfici. Jeszcze Rzeźniczak z 18 metrów, ale bardzo wysoko nad bramką

81' Wciąż prowadzi Gryf. Legioniści grają coraz mniej dokładnie

79' Żyro uderza tuż obok słupka

Warszawscy kibice gwiżdżą na swoich piłkarzy

77' Znów akcja Gryfa lewą stroną. Dośrodkował po ziemi Fidziukiewicz, Krzemiński był blisko strzelenia gola

75' Niepewne wyjście Dudy, jednak Novo nie zdołał tego wykorzystać. Zmiana. Schodzi Novo, w jego miejsce Wawrzyniak

74' Znów znakomicie Duda!

73' Ogromne zamieszanie w polu karnym Gryfa. Swietnie Duda. Legioniści domagali się jeszcze rzutu karnego

70' Faul wejherowian przed własnym polem karnym. Kiełbowicz uderza, jednak piękną paradą popisał się Duda

69' Fidziukiewicz sam na sam ze Skabą! Górą Skaba. Niewiele brakowało, byłoby 2:0

68'Bramka wyraźnie podrażniła gospodarzy. Natomiast wejherowianie sprawiają wrażenie mocno zmotywowanych

Z lewej strony Pietroń dograł do niepilnowanego Fidziukiewicza. Ten z 10 metrów został zablokowany, jednak do piłki dopadł Kotwica i mimo rozpaczliwej interwencji Skaby zdobył gola!!!

Gryf prowadzi 1:0! Gol Tomasza Kotwicy!

64' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!!!! GRYF!!!!!

61' Kotwica fauluje jednego z legionistów tuź przed polem karnym. Z wolnego uderza Vrdoljak, ale trafia w mur. Jeszcze dobitka Vrdoljaka, jednak niecelna

59' Krzemiński za Toporkiewicza

58' Blanco powstrzymany przez obrońców. Do wejścia szykuje się Łukasz Krzemiński

56' Żyro próbował indywidualnej akcji wzdłuż linii końcowej. Rzut rożny - Vrdoljak uderza głową, z linii bramkowej piłkę wybija Kołc. Coraz groźniej pod bramką Gryfa

53' Gol dostał piłkę od Żyry stojąc 10 metrów od bramki, jednak fatalnie przestrzelił

50' Aktywnie od początku drugiej części meczu gra Kiełbowicz, który co chwila próbuje dośrodkowań w pole karne. Póki co, górą Duda i obrońcy

47' Już na początku akcja Gryfa. Spod linii końcowej Tatarkiewicz zagrał do stojącego w polu karnym Fidziukiewicza, jednak ten nie zdołał ani celnie odegrać, ani się obrócić z piłką

46' Rozpoczęła się druga połowa

Zmiana też w Gryfie: Pietroń za Gicewicza

Za Ljuboję na boisko wszedł Żyro

Sędzia nie doliczył ani minuty. Przerwa

45' Rzut rożny dla Legii. Po dośrodkowaniu do piłki doszedł Ljuboja, jednak gryfici wypchnęli gospodarzy do linii środkowej

43' Gol uderzył z dystansu, jednak kilka metrów obok bramki

40' Wreszcie Gryf! Fidziukiewicz uderzał po długim słupku, piłkę łapie Skaba

39' Po akcji lewym skrzydłem Novo powstrzymany w polu karnym przez obrońców Gryfa. Po rzucie rożnym piłkę wybili wejherowianie

36' Znów próba kombinacyjnej akcji Legii, tym razem Gola i Blanco. Bez efektu

34' Pierwszy strzał Gryfa, a konkretnie Piotra Kołca. Mocno niecelny

31' W ostatnich minutach gryfici trzy razy próbowali wyprowadzić atak, jednak ani razu nie przekroczyli linii środkowej

27' Fatalna strata Kotwicy, który na dodatek fauluje Blanco tuż przed linią końcową. Kiełbowicz dośrodkowuje - wybijają gryfici

25' Warszawianie mają miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki, jednak w żaden sposób nie przekłada się to choćby nawet na sytuacje strzeleckie, nie mówiąc o golach

23' Legia od ponad minuty utrzymuje się przy piłce. Bez żadnego efektu

20' Legia coraz groźniejsza. Gryfici przez dłuższą chwilę dali się zamknąć we własnym polu karnym. Kombinacyjna akcja Ljuboji i Blanco nie przyniosła efektu

17' W odpowiedzi Legia. najpierw po dalekim wyjściu Dudy na pustą bramkę strzelał Ljuboja, jednak obrońcy zablokowali piłkę. Po chwili po dobrej interwenci Dudy Legia miała jeszcze rzut rożny

16' Rzut wolny dla Gryfa z 35 metrów. Po dośrodkowaniu to gryfici - Kochanek i Toporkiewicz - przez kilkadziesiąt sekund utrzymywali piłkę w okolicach bramki Legii. Nie zagrozili jednak Skabie

14' Wreszcie gryfici odciążyli defensywę. Jeden z weherowian przedarł się lewym skrzydłem w okolice pola karnego Legii

13' Pierwszy strzał Legii. Radovic z 16 metrów, Duda broni bez problemu

9' Kostuch próbował wyprowadzić kontrę, jednak przy próbie minięcia drugiego rywala stracił piłkę. Legia od początku dyktuje warunki gry

6' Legioniści próbują konstruować atak pozycyjny, bez pomysłu na sforsowanie mocno cofniętej defensywy Gryfa. Akcja Novo lewym skrzydłem, ale strzał zablokowany przez obrońców

5' Pierwsza akcja Legii, jednak warszawianie grają dość niedokładnie

3' Akcji prawym skrzydłem próbowali gryfici. Piłkę po dośrodkowaniu wybija głową Żewłakow

2' Na razie gra toczy się w środku pola

1' Pierwszy gwizdek sędziego. Zaczęli legioniści

Koniec rozgrzewki. Obie drużyny zeszły już do szatni. Za chwilę początek meczu

- Chcielibyśmy przedłużyć naszą fantastyczną przygodę, ale po pierwszym meczu będzie o to niezwykle ciężko. Tanio skóry jednak nie sprzedamy - powiedział przed meczem Maciej Szymański

- Jesteśmy w komfortowej sytuacji, ale chcemy okazać szacunek rywalom i dlatego wychodzimy w optymalnym składzie. Do tego chcę też sprawdzić nowe ustawienie - stwierdził w rozmowie z TVP Sport Maciej Skorża, trener Legii

Sędzią głównym spotkania będzie Krzysztof Jakubik. Na liniach pomagać mu będą Radosław Siejka i Tomasz Niemirowski
Na ławce usiądzie m. in. Michał Żyro, strzelec dwóch goli w Wejherowie. Poza tym rezerwowymi są Szumski, Bruce, Wawrzyniak, Wolski, Łukasik i Żurek

Skład Legii: Skaba - Rzeźniczak, Choto, Żewłakow, Kiełbowicz - Gol, Vrdoljak - Radovic, Ljuboja, Novo - Blanco

Trener Skorża, mimo trzybramkowej zaliczki z pierwszego meczu, desygnował niemal optymalny skład. Brakuje jedynie bramkarza Dusana Kuciaka

Obie drużyny są na rozgrzewce. Piłkarzy Gryfa powitały gwizdy kilku tysięcy widzów.

Trener Niciński na ławce rezerwowych do dyspozycji ma: Ferrę, Skwiercza, Kowalskiego, Pietronia, Wickiego, Szudrowicza i Krzemińskiego

Gryfici wystąpią dziś w następującym składzie: Duda - Felisiak, Kostuch, Kochanek, Oleszczuk - Kotwica,Szymański - Toporkiewicz, Kołc, Gicewicz - Fidziukiewicz

Rozpoczynamy relację live z dzisiejszego, rewanżowego pojedynku ćwierćfinału Pucharu Polski między Legią Warszawa a Gryfem Wejherowo. W pierwszym meczu, w Wejherowie, piłkarze ze stolicy wygrali 3:0 (3:0) po dwóch golach Michała Żyry trafieniu Ismaela Blanco