18-letnia kickbokserka z Kębłowa wywalczyła Puchar Świata w Innsbrucku [ZDJĘCIA]

ab
Niespełna 18-letnia Paulina Stenka, mieszkanka Kębłowa, stypendystka Gminy Luzino reprezentowała Polskę w formułach walki pointfighting oraz kick-light. Podopieczna trenera Rafała Karcz zdobyła Puchar Świata w wadze powyżej 65 kg juniorów w formule kick-light.

Od 20 do 22 kwietnia w Innsbrucku, rozgrywany był Puchar Świata w kickboxingu. Niespełna 18-letnia Paulina Stenka, mieszkanka Kębłowa, stypendystka Gminy Luzino reprezentowała Polskę w formułach walki pointfighting oraz kick-light. Podopieczna trenera Rafała Karcz wywalczyła Puchar Świata w wadze powyżej 65 kg juniorów w formule kick-light. W walkach finałowych wygrywała z reprezentantką Słowacji, a w walce „ o wszystko” rozprawiła się z bardzo silną zawodniczką z Węgier. Dzień wcześniej Paulina zajęła 5 miejsce w formule pointfighting, ulegając dopiero w ćwierćfinale ze Słowenką. W zawodach Pucharu Świata w Austrii startowało ponad 2000 zawodników.

Turniej Pucharu Świata w Austrii należy do najsilniejszych i największych turniejów kickboxingu na świecie z serii elitarnej ligi Kickboxing World Series. Już w dniach 27-29 kwietnia aż 26 zawodników z Wejherowa i Luzina, którzy reprezentować będą Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe oraz GOSRiT Luzino, wystartuje w Mistrzostwach Polski kadetów, juniorów i seniorów pointfighting w Mysiadle.