WOŚP 2017 w Wejherowie. Orkiestra Jurka Owsiaka od rana mocno gra w Wejherowie i innych miejscowościach powiatu. Od ranka na ulicach Wejherowa są wolontariusze zbierający datki do puszek, zaś od południa odbywały się wydarzenia artystyczne w Filharmonii Kaszubskiej.

W tym roku datki zbierane podczas WOŚP są dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Na wejherowskich ulicach od rana można spotkać ponad 70 wolontariuszy z puszkami. Natomiast główne atrakcje mają miejsce w Filharmonii Kaszubskiej, gdzie również odbywają się licytację. Np. Orkiestrowa smycz została wylicytowana za 200 zł!

Ponadto w Parku Miejskim w południe zorganizowano bieg happeningowy „Policz się z cukrzycą”, Wzięło w nim udział około 120 biegaczy.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Polak mały (gość)

Cały ten wośp to jedna wielka żenada.Ludzie którzy poprzez różnego rodzaju sztuczki księgowe nie płacą składki na NFZ,które ma za zadanie finansować również zakupy różnego sprzętu medycznego wylicytują jakieś serduszko i są hepi.

on (gość)

to dobrze że to już skończyło te głupie WOŚP
to całe żebractwo na ulicach i wykorzystywanie ludzi
by mogli chociaż coś dać za zbieranie pieniędzy
widziałem jak stali przed kościołem zimno im było
a Wejherowie nic nie było żadnych koncertów
a jak coś jest to samo rok na rok

Bart (gość)

Jestem zażenowany i zniesmaczony postępowaniem TVP oraz władz państwowych odnośnie WOŚP. Potraktowali tą społeczną akcję mającą za zadanie ratowania życia, jak wroga publicznego. W niektórych miastach zakazano też strażakom zawodowym angażować się w akcję, choć Ci mieli przygotowane już pokazy! Co to ma być?! Jakich ja doczekałem czasów! Jest to hańbiące i kompromitujące...