27. Finał WOŚP. Zobacz co będzie się działo w powiecie wejherowskim [PROGRAM]

Po raz 27. odbędzie się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku hasłem przewodnim akcji charytatywnej będzie “Gramy dla dzieci małych i bez focha zbierane są środki". Jej celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

WEJHEROWO

Podobnie jak w latach poprzednich, także tym razem w orkiestrowe granie włączy się także Wejherowskie Centrum Kultury. Podczas tegorocznej akcji na ulicach Wejherowa w godz. 9-17.30 będzie kwestować 83 wolontariuszy.

Symboliczne czerwone serduszka będzie można zdobyć także w Filharmonii, gdzie Wejherowskie Centrum Kultury przygotowało na ten dzień sporo atrakcji. Zostały one podzielone na cztery bloki.

Pierwszy trwać będzie od 12.30 do 13.20. W tym czasie odbędzie się aukcja na Sali Głównej, prezentacja sekcji tanecznych pod kierunkiem Elżbiety Czeszejko oraz zostanie odegrany Hymn WOŚP w wykonaniu Orkiestry dętej Fermata,

Blok nr 2 rozpocznie się o g. 13.40, a zakończy o 15.10. Wystąpią m.in. Szkoła Yamaha, chór Harmonia, studio tańca Rytm Dance oraz sekcja perkusji.

Półgodzinny trzeci blok trwać będzie do g. 16. W tym czasie do wspólnej zabawy zaprosi nas zespół Świat Tańca.

Czwarty, ostatni blok rozpocznie się o g. 16:30 występem Restless Sea - zespołu reprezentującego muzykę rockową.

Na każdy z bloków obowiązywać będą osobne wejściówki dostępne w kasach WCK-u. Ponadto wokół Filharmonii powstanie zimowy obóz militarny grupy 10th Shadows. Zobaczyć będzie można żywy pokaz umundurowania oraz wyposażenia operatorów i wiele innych militarnych niespodzianek.

- Wylicytować będzie można m.in. łabędzie wykonane techniką origami przez osadzonych w areszcie śledczym, vouchery na przejażdzkę motocyklem oraz do restauracji Biały Dworek w Rumi, wejściówki na warsztaty z tworze-nia mydełek - mówi Sebastian Niewola z Wejherowskiego Centrum Kultury.

Szpitale Pomorskie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Do akcji zbierania środków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyłączą się Szpitale Pomorskie.
- Nasze stoiska będzie można znaleźć w Teatrze Miejskim w Gdyni (ul. Bema 26) oraz w Wejherowskim Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej (ul. Jana III Sobieskiego 255 - Sztab WOŚP w Wejherowie) - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Szpitali Pomorskich. - Pracownicy naszych szpitali będą w tym dniu wszystkim chętnym bezpłatnie badać m.in. poziom glukozy we krwi, cholesterol oraz ciśnienie tętnicze. Na każdym ze stoisk będzie także wolontariusz WOŚP z puszką, do której będzie można wrzucić datek. Wszystko to na rzecz najmłodszych pacjentów szpitali, na które w tym roku zaplanowano zbiórkę. W Gdyni oraz w Wejherowie nasze stoiska będą otwarte w godz. 13-17. Zapraszamy wszystkich chętnych. - dodaje.

REDA

W Redzie w tym roku sztab będzie stacjonował w Szkole Podstawowej nr 4. Główna impreza natomiast tradycyjnie odbędzie się w Miejskim Domu Kultury. W obszernym programie nie zabraknie m.in koncertów, licytacji, światełka do nieba, sklepik i kawiarenka. Wydarzenie w Fabryce Kultury w Redzie rozpocznie się o g. 15 i trwać będzie do godz. 20

RUMIA

Główny sztab: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Dokładny program wydarzenia:
13.00 - przywitanie uczestników,
13.05 - hymn Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy
13.10 - koncert Przedszkola nr 1 „Słoneczna Jedynka”
13.20 - pokaz formacji tanecznych studia Masta Dance
13.40 - świąteczne kolędowanie Przedszkola nr 2 „Bajka”
13.55 - występ przedszkola „Pod Topolą”
14.05 - pierwsza licytacja
14.50 - występ Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi
15.20 - występ przedszkola „Janowiaczek”
15.25 - występ Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi
15.30 - występ Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi
15.40 - występ Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi
15.50 - występ studia tańca Spin
16.00 - druga licytacja
16.40 - pokaz jazdy figurowej
16.45 - występ tancery z grupy „Embi”
16.55 - występ reprezentacji Polski w gimnastyce artystycznej
17.00 - pokaz par tańca sportowego
17.10 - licytacja główna (część 1)
18.00 - występ sekcji tanecznych „Spinek”
18.10 - pokazy par tańca sportowego
18.20 - występ reprezentacji Polski w gimnastyce artystycznej
18.25 - licytacja główna (część 2)
19.20 - pokaz rugby
19.40 - występ grupy teatralnej
20.00 - światełko do nieba na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dodajmy, że na antresoli będą stoiska charytatywne, a także kawiarenka prowadzona przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi.

Występy w Janowie: zaprasza Dom Kultury SM „Janowo”

Od godziny 16 zaplanowane zostały: pokazy przedszkola „Puchatek” (występ taneczny), przedszkola „Iskierka” (”Tańczące iskierki pod zimowym niebem”), występ Ekologicznej Szkoły Społecznej (”Aniołkowe śpiewania i orkiestry granie”), „Czerwony kapturek” w wykonnaiu rodziców i dzieci ze szkoły Kreatywni i przedszkola Mądry Malucj oraz „Perkusyjne impresje oraz muzyczne megabity” w wykonaniu Szymona Drwala, a także licytacja. Na koniec odbędzie sie jeszcze spotkanie ze Zbigniewem Hołdysem.

Jak co roku odbędzie się również akcja oddawania krwi

Personel medyczny będzie czekać na krwiodawców na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi (ul. Stoczniowców 9) w godzinach od 9 do 14.

GMINA WEJHEROWO

Po raz pierwszy swój oficjalny sztab będzie miała gmina Wejherowo. - O g.12.30 ruszamy spod kościoła w Bolszewie z Orkiestrą Dętą Gminy Wejherowo i Bolszewskim Klubem Rowerowym „Cyklista”. Oficjalne rozpoczęcie finału nastąpi natomiast pół godziny w bolszewskiej bibliotece. Całość zakończy się o g. 20 światełkiem do nieba , czyli pokazem ognia Mamadoo Fire Show - mówi Artur Czaja, szef bolszewskiego sztabu. - Odbędzie się również licytacja m.in. pierwszego ukulele, na którym uczył sie grać Igor Konieczny, finalista tegorocznej edycji mam talent, przejazdu alarmowego wozem bojowym OSP Bolszewo, tortów w kształcie serc - dodaje.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

12:30 - pochód z Orkiestrą Dętą Gminy Wejherowo oraz klubem rowerowym BRK Cyklista z parkingu przy kościele pw.Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie
13:00 rozpoczęcie 27 FINAŁU WOŚP w Bibliotece, ul.Reja 9 Bolszewo
13:20 licytacje
13:30 Występ Grupy tanecznej dzieci z Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo
13:50 Duet akustyczny (Klaudia Król - wokal, Bartosz Dopke - gitara)
14:10 Występ Chóru z Orla
14:45 Spektakl Narnia - Grupa Teatralna JBT
15:00 MECZ Charytatywny Piłki Nożnej Kobiet w Hali Widowiskowo-Sportowej (ul.Leśna 35, SP Bolszewo)
15:20 licytacje
15:30 występ zespołumuzycznego ANAGRAM
16:00 występ Chóru parafialnego z Bolszewa
16:30 występ Andrzeja Marczyńskiego
17:00 licytacje (m.in. obrazy, rzeźby, rękodzieła, torty w kształcie serca, vouchery i bony upominkowe (kolacja sushi, salon kosmetyczny, usługi fryzjerskie ,warsztaty zajęć plastycznych, masaże), narzędzia ogrodnicze, lustra, książki z autografami, przejazd alarmowy wozem bojowym OSP, hełm strażacki, karnety zajęć samoobrony KRAV MAGA)
17:30 występ zespołu muzycznego G.A.S.P. z Gdyni
18:00 licytacje
18:30 występ Gracjana Gołębiewskiego - Laureata Kaszubskiego Idola
19:00 licytacje
19:20 koncert IGORA KONIECZNEGO - finalisty tegorocznej edycji programu MAM TALENT
20:00 Światełko do nieba - pokaz ognia grupy MAMADOO FIRE SHOW

Dodatkowe atrakcje:
kącik dla dzieci, robotyka (Pani Robot), pokazy ratownictwa i punkt pierwszej pomocy (OSP Bolszewo), pokaz starych samochodów, pokaz rzeźbienia piłą motorową

GMINA CHOCZEWO

W gminie Choczewo kwesty trwać będą od godz. 8 do 20. Finał rozpocznie się natomiast o g. 14 zawodami strongman o Puchar Pomorza. Oprócz tego nie zabraknie licznych występów artystycznych oraz licytacji (szczegółowy program na plakacie). W gminie Gniewino kwesty odbędą się w sobotę przed marketami spożywczymi.

GMINA LINIA

W gminie Linia wolontariusze WOŚP ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi w Lini kwestować będą w Lini w g. 7.30-12, Niepoczołowicach - 9-10.45, Kętrzynie - 9-10.45 oraz Strzepczu - 8-10.45. Około g. 12 rozpoczną się występy w GKDK w Lini oraz licytacja na rzecz WOŚP.

Dzieci ze Żłobka Promyczek w Lini również przyłączą się do akcji, a pieniążki na wstęp na bal karnawałowy będą wrzucały do puszki orkiestrowej w zamian za czerwone serduszko i bilecik.

GMINA LUZINO

Siedziba sztabu będzie się mieścić w Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie. Wolontariusze zaś będą kwestować w godz. 8-18.

GMINA SZEMUD

Oficjalny sztab będzie znajdować się w Gminny Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Natomiast o godz. 16 w hali widowiskowo-sportowej w Bojanie rozpocznie się Halowy Puchar Polski Strongman. Całość dochodu z biletów zostanie oczywiście przeznaczona na WOŚP (wstęp 10 zł).

GMINA ŁĘCZYCE

Siedziba sztabu będzie znajdować się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzebielinie, ul. M.C.Skłodowskiej 1.

Wideo:
Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan o swojej podróży do Tajlandii

ab / tm / mat.pras.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3