4 medale naszych kickboxerów w Macedonii

Joanna Kielas
Mistrzostwa Europy w kickboxingu w Macedonii
Mistrzostwa Europy w kickboxingu w Macedonii Fot. materiały klubu
4 medale naszych kickboxerów w Macedonii. Wielki sukces kickboxerów z Wejherowa i Luzina podczas Mistrzostw Europy w Skopje w Macedonii!

4 medale naszych kickboxerów w Macedonii. W zawodach wystąpili - Zuzanna Kalbarczyk, Paulina Stenka oraz Filip Stark, zawodnicy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino.

Zawodniczki - Paulina i Zuzia zdobyły łącznie 4 medale Mistrzostw Europy. Zuzanna Kalbarczyk – brązowy medal w kategorii kadetek do 60 kg w formule pointfighting oraz brąz w konkurencji light contact. Paulina Stenka - także brąz w kategorii juniorek do 70 kg w formule light contact i kick-light.

Dla Zuzanny Kalbarczyk był to już drugi medal, zdobyty na najbardziej prestiżowych zawodach dla kadetów, gdyż rok wcześniej wywalczyła również brąz, jednak na Mistrzostwach Świata w Irlandii. Świetny debiut na tak wielkiej imprezie zaliczyła Paulina Stenka, która w efektownym stylu zapewniła sobie medal w light contact, pokonując m.in. o wejście do półfinału bardzo silną i nastawioną na mocny atak Turczynkę, następnie uległa Chorwatce.

Filip Stark w walce o pewny medal przegrał z zawodnikiem z Grecji, później z Rosjaninem wcześniej, dostając się do 1/8 finału pokonał Hiszpana.

W zawodach startowało ponad 1400 zawodników z 37 państw. Reprezentacja Polski była zaraz po Rosji, najliczniejszą reprezentacją na tym turnieju, liczącą prawie 150 osób.

- Mistrzostwa Europy w kickboxingu największej federacji kickboxingu WAKO są na prawdę wysokiej rangi - podkreśla trener Rafał Karcz. - Mam głęboką nadzieję, że kickboxing niebawem stanie się sportem olimpijskim i będzie równie doceniany w Polsce jak sporty zespołowe, czy sport walki tak jak boks olimpijski, czy judo. Dziewczyny oraz Filip, włożyli mnóstwo serca w przygotowania do tych mistrzostw, co widać po wynikach.

Polski kickbokser powalczy o złoty medal World Games w kategorii do 91 kilogramów