Ora et labora – módl się i pracuj. Tym mottem najprawdopodobniej kieruje się metropolita Gdański abp Sławoj Leszek Głódź, bo wakacje spędza na żniwach. Jak się okazuje metropolita gdański ma uprawnienia do kierowania kombajnami i właśnie pracuje na polu w rodzinnej Bobrówce.

– Przyjechałem tylko na dwa dni. Wczoraj cały dzień spędziłem w polu na kombajnie. Pogoda sprzyjała. Nadal jest dużo pracy, a uprawy piękne. Niestety, już dzisiaj muszę wracać do Gdańska – powiedział tvn24.pl metropolita gdański.

Jak informuje Twitterowy profil polskiego episkopatu @EpiskopatNews, metropolita Gdański abp Sławoj Leszek Głódź ma odwiedzać rodzinną Bobrówkę co roku i co roku aktywnie brać udział w żniwach. A na razie - metropolita pozdrawia rolników, błogosławi i życzy udanych plonów.

TUTAJ czytaj więcej.ZOBACZ także: Abp. Sławoj Leszek Głódź: Kościół jest jak niańka w narodzie, ale nie jesteśmy głuchoniemi

tvn24
Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (27)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kamila z Koszlaina (gość)

No dobra biskup potrafi i ma uprawnienia. Który I sekretarz z po i zaprzańców nowoczesnych potrafi na kombajnie jeździć :) zero. Na plaży ludzi zaczepiać i owszem :)

Młody człowiek (gość)

trwają ostatnie prace nad nową podstawą programową „Wychowania do życia w rodzinie” dla szkół ponadpodstawowych. Choć z projektu MEN zniknęły wcześniejsze propozycje realizujące postulaty LGBT i wytyczne Konwencji Stambulskiej, jednak bardzo niepokoi fakt, że nowy program poświęca niezwykle mało uwagi roli małżeństwa.

Zdrajcy z popslsld dlaczego zniszczyliscie polski kombajn Bizon!?!?! (gość)

Ciekawe kto zniszczył fabrykę Bizona???? Może PiS????

Gdanszczanin (gość)

Reklama dzwignia glupoty-widac ze fotograf wybral slabe miejsce, bo spodnie i koszula za czysta, a blusa prosto z pod zelazka, TYLKO ZE NA DZIEN DZISIEJSZY NIE MAMY PRILA APRILIS REDAKCJA ZAPOMNIALA ZE 1 KWIETNIA JEST W INNYM CZASIE I INTERNAUCI NA COS TAKIEGO SIE NIE NABIORA,, WYPADALOBY ZNIESC TEMAT Z BLOGU, BO SIE REDAKCJA TYM TEMATEM OSMIESZYLA ,!

Gdzie jest CBA?????? (gość)

Dlaczego nie budujemy zakładów do przeróbki plastiku? Wysypiska rosną, sortownie to ściema a spalarnie śmieci to rak i alergie!!!W Gdańsku sortownia śmieci to chyba makieta bo hałda smieci rośnie a coś już się mówi o budowie spalarni!!!Oczywiście Niemiecka firma ma ją wybudować.

Karolina (gość)

Nie chodzi jaki jest i co ma za uszami, każdy ma. Tu chodzi o szacunek do pracy i miłość do ziemi, natury.

Rolnik2 (gość)

Prawdziwy kombajnista ,biała koszula,czarne spodnie w kant,biała i czarna rękawiczka czyściutki biskup i kombajn.Wypisz wymaluj Gierek podczas gospodarskiego objazdu w czasie żniw.Piękna ale prymitywna ustawka.Ale jak mówił Kurski głupi lud to kupi