W Wejherowie zorganizowano kolejną akcję honorowego oddawania krwi. Tym razem autobus mobilnego poboru krwi zaparkował przed Pałacem Przebendowskich.

14 kwietnia przed pałacem w Wejherowie zaparkował autobus mobilnego poboru krwi. Dawcami czerwonego leku, obok uczestników zeszłorocznych akcji były również osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się honorowo oddać krew.

- Akcja trwała 4 godziny. Podczas dzisiejszej zbiórki zgłosiło się 14 osób, z czego 11 oddało w sumie 5 litrów krwi. Już dzsiaj chciałam serdecznie zaprosić na kolejną akcję, która odbędzie się 24 czerwca przy remizie OSP w Bolszewie. - mówi Ewa Trocka, prezes Klubu HDK PCK Wejherowo.

Podczas akcji chętni mogli również wypełnić kwestionariusz na Dawcę Szpiku. Nie zabrakło także pokazu udzielania pierwszej pomocy, który zaprezentowali społeczni instruktorzy młodzieżowi PCK w Wejherowie

Fragment pokazu udzielania pierwszej pomocy:


Akcja została zorganizowana wspólnie przez: Klub HDK Wejherowo, PCK Wejherowo, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz WCK Wejherowo.

Zdrowie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!