(© wejherowo.pl)

W niedzielę 13 sierpnia o godz. 17.00 w ramach cyklu „Muzyczna Lato” na małej scenie w Parku Miejskim wystąpi zespół „Foliba” grający na bębnach muzykę afrykańską. Wcześniej o godz. 13 zespół poprowadzi na placu Jakuba Wejhera warsztaty bębniarskie dla dzieci i młodzieży.

Foliba” - to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Najczęściej koncertujący tego typu zespół w Polsce! 11 lat na scenie! Na swoim koncie mają ponad 400 zrealizowanych koncertów! Zespół promuje album 'TAN'. Płyta „Tan", czyli „10", bo tak w języku malinke należy tłumaczyć jej tytuł, jest muzycznym podsumowaniem dziesięcioletniej drogi, jaką ma za sobą zespół Foliba. Ich niecodzienne instrumenty i wielobarwne struktury rytmiczne tworzą wyjątkową energię i przenoszą słuchaczy do dzikiej Afryki. Jak sami mówią, „Podnosimy temperaturę otoczenia o 15 stopni Celsjusza!”.

Podczas warsztatów na rynku muzycy będą uczyć gry na bębnach afrykańskich, w tym podstawowych uderzeń i techniki gry na dundun i djembe. W warsztatach wezmą udział osoby, które zapisały się wcześniej na te zajęcia w WCK. W przypadku deszczu warsztaty odbędą się w Sali Konferencyjnej Filharmonii Kaszubskiej.

Zobacz także:
Tańce, bębny i dzwony. "Pogański" festiwal w Salonikach


Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!