Bezpiecznie z Nivea i WOPR. Wybieramy najlepsze kąpielisko na Pomorzu. Ocypel

Dużo ośrodków wypoczynkowych oraz sąsiedztwo Borów Tucholskich to główne atuty Ocypla. Wieś położona jest w gminie Lubichowo, w powiecie starogardzkim i ma dobrze rozbudowaną bazę turystyczną.

Dużo ośrodków wypoczynkowych oraz sąsiedztwo Borów Tucholskich to główne atuty Ocypla. Wieś położona jest w gminie Lubichowo, w powiecie starogardzkim i ma dobrze rozbudowaną bazę turystyczną. Przyjeżdżają tam chętnie rodziny, organizowane są dla dzieci kolonie. Wszyscy wypoczywają nad jeziorem i korzystają z bogactw okolicznych lasów, w których polował niegdyś sam król Jan III Sobieski.

Jezioro Wielki Ocypel ma ponad 100 ha powierzchni, a w najgłębszym miejscu jest do dna około 40 m. Bez wątpienia należy ono do najpiękniejszych na Kociewiu. W jego południowo-wschodniej części znajduje się wyspa Ostrów (jedna z trzech wysp na jeziorze). Od strony wsi można dojść do pięknej, piaszczystej plaży o długości około 500 m i szerokości 35 m. Kąpielisko jest ogólnodostępne i można z niego korzystać bezpłatnie. O bezpieczeństwo wczasowiczów dba ratownik (w godz. 10-18). Na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu pływającego. Aby odpoczywającym nie nudziło się, w sezonie letnim organizowane są festyny.

- Ocypel to dla mnie świetne miejsce na weekendowy wypad, jest gdzie zanocować, a poza sezonem przyjeżdżam tutaj na grzybobranie - mówi Iwona Fojut z Pruszcza Gdańskiego.
Jest jeszcze coś, co przyciąga turystów - bliskie położenie rzeki Wdy powoduje, że wiele osób podczas wypoczynku w Ocyplu wybiera się na spływy kajakowe. Niedaleko jest też wiele innych jezior.


Konkurs Nasi Czytelnicy wybierają

Do końca wakacji w tym miejscu będziemy prezentować strzeżone kąpieliska Pomorza - zarówno te nad morzem, Zatoką Gdańską, jak i nad jeziorami.
Nasi reporterzy zajrzą na każde z nich, bez względu na pogodę. Sprawdzą ich standard, wyposażenie i czystość. Będą zaglądać w każdy kąt i rozmawiać z ludźmi spędzającymi tam wolny czas. Ale to właśnie nasi Czytelnicy wybiorą najlepsze kąpielisko, głosując na kuponie zamieszczonym na Słonecznych Stronach Dziennika Bałtyckiego lub drogą SMS-ową. My co tydzień zliczamy głosy i w każdą sobotę układamy ranking kąpielisk. Wśród głosujących co tydzień rozlosowujemy cztery zestawy kosmetyków Nivea. Na koniec razem wybierzemy najlepsze kąpielisko.

Na najlepsze kąpielisko na Pomorzu można głosować wysyłając SMS o treści DB LATO, nazwa kąpieliska, imię i nazwisko na numer 7101
Koszt SMS-a wynosi 1,22 PLN z VAT

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane