Bieg Arasmusa 2016 przeszedł do historii. Było to pierwsze tak wielkie wydarzenie sportowe w Kiełpinie. W biegu głównym na 5 km większych niespodzianek nie było. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Dominika Nowakowska przed Moniką Czapiewską, a wśród mężczyzn - Kenijczyk, Dominic Mailu Musyimi przed Markiem Kowalskim i Łukaszem Kujawskim.

Bieg Arasmusa 2016 był największym wydarzeniem sportowym w historii Kiełpina. Wspaniała organizacja, fantastyczna pogoda i serdeczna atmosfera sprawiły, że zarówno zawodnicy, jak i kibice, czuli się w Kiełpinie znakomicie.
Bieg Arasmusa 2016 poprzedziła msza św. w intencji uczestników biegu, odprawiona w miejscowym kościele. Zaraz potem miało miejsce odsłonięcie tablicy upamiętniającej 775-lecie Kiełpina. Uroczystości główne z tej okazji odbędą się w najbliższy czwartek.

Bieg Arasmusa 2016 - bieg główny


Po startach dzieci i biegu rodzinnym rozpoczęło się wielkie odliczanie do biegu głównego na sprinterskim jak na maraton dystansie 5 km. Rozgrzewkę dla biegaczy przeprowadziła pani Patrycja z Forma Fitness Club w Kartuzach.
Zaraz po niej biegacze stanęli na starcie i asekurowani przez policję wyruszyli w trasę.
Jako pierwszy na mecie pojawił się biegacz z Kenii - Dominic Mailu Musyimi przed Markiem Kowalskim i Łukaszem Kujawskim. Wśród pań niespodzianki nie było. Mimo niedawnej kontuzji i choroby, przy głośnym aplauzie publiczności, pierwsza na mecie pojawiła się utytułowana Dominika Nowakowska, przed Moniką Czapiewską.
Gdy wszyscy uczestnicy biegu, łącznie z dużą grupą nordicwalkerów, przekroczyli już linię mety, z koncertem wystąpiła Iga Fierka, laureatka "Szansy na sukces".
Długo trwała ceremonia dekoracji zwycięzców we wszystkich kategoriach oraz wręczanie nagród. Dzięki pozyskaniu dużej liczby sponsorów, mało który biegacz wrócił do domu bez nagrody.
Prawdopodobnie za rok zostanie rozegrany drugi Bieg Arasmusa. Ten pierwszy, historyczny, pozostaje już tylko wspomnieniem.

Bieg Arasmusa 2016 - starty dzieci

Bieg Arasmusa 2016 - bieg rodzinny

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!