Justyna Kowalczyk zdobyła brązowy medal w biegu łączonym (7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną) na igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Złoto dla Norweżki Marit Bjoergen, a srebro dla Szwedki Anny Haag. Kowalczyk o czubek buta wyprzedziła na mecie Norweżkę Kristin Steirę.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
To trzeci medal dla Polski i drugi dla Justyny, która wcześniej sięgnęła po wicemistrzostwo olimpijskie w sprincie. Trzeci krążek dla Polski - srebrny - zdobył Adam Małysz w skokach na skoczni normalnej. Polska już od 38 lat czeka na złoty medal olimpijski i jeszcze trzeba poczekać. W sobotę Małysz będzie walczył na dużej skoczni, a za tydzień Kowalczyk pobiegnie na 30 km. Ma już na koncie srebro i brąz, może teraz czas na złoto.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

matrix (gość)

szpikują się sterydami przed startem - legalnie (smiechu warte przepisy), tak jak przepis pozwalający ammanowi