Bryza zatonie w niedzielę koło Helu

"Bryza" - dawna jednostka pomocnicza Marynarki Wojennej pójdzie na dno specjalnie, aby stać się atrakcją dla amatorów nurkowania. Równie wielką atrakcją będzie jednak dla widzów sama operacja zatapiania, przeprowadzona ...

"Bryza" - dawna jednostka pomocnicza Marynarki Wojennej pójdzie na dno specjalnie, aby stać się atrakcją dla amatorów nurkowania. Równie wielką atrakcją będzie jednak dla widzów sama operacja zatapiania, przeprowadzona w Polsce po raz pierwszy jako spektakl dla turystów. W niedzielny poranek "Bryza", która do tej pory stoi przy nabrzeżu tuż przy wejściu morskim do portu rybackiego, zostanie przetransportowana na miejsce. Przyczepione zostaną do niej specjalne balony z powietrzem, które umożliwią powolne i równomierne opuszczenie jednostki na dno. Wreszcie specjaliści na pokładzie odblokują przygotowane wcześniej otwory, którymi do wnętrza zacznie się dostawać woda. Zdążą się oczywiście jeszcze ewakuować, a kuter łącznikowy w ciągu kilkudziesięciu minut powinien osiąść na dnie, na głębokości 20 metrów.

Świetnymi miejscami obserwacyjnymi będą plaża, tarasy fokarium i Muzeum Rybołówstwa czy falochron portu rybackiego.

Warto zjawić się wcześniej, bo helanie spodziewają się w niedzielę prawdziwej inwazji osób zainteresowanych tym wydarzeniem.

Przyślij nam swoje zdjęcie z tego wydarzenie - stwórz z nami galerię z tego nietypowego wydarzenia!
Czekamy pod adresem: konkursy.gdansk@naszemiasto.pl

Komentarze

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane