Dariusz Pasieka, nowy trener Arki Gdynia

Zarząd SSA Arka Gdynia podpisał dwuletni kontrakt na prowadzenie zespołu seniorów z panem Dariuszem Pasieką. Obowiązki pierwszego trenera zespołu Dariusz Pasieka obejmuje z dniem 19 sierpnia 2009.

Zarząd SSA Arka Gdynia podpisał dwuletni kontrakt na prowadzenie zespołu seniorów z panem Dariuszem Pasieką.

Obowiązki pierwszego trenera zespołu Dariusz Pasieka obejmuje z dniem 19 sierpnia 2009. W tej chwili rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem nowego trenera i dyrektora Andrzeja Czyżniewskiego. Druga część konferencji będzie poświęcona meczowi z Wisłą Kraków. Udział w niej wezmą Grzegorz Niciński i Tomasz Sokołowski.

Sylwetka trenera:
Urodzony 03.08.1965 w Chojnicach. Wychowanek Chojniczanki, potem od 1980 roku w Zawiszy Bydgoszcz gdzie przeszedł wszelkie szczeble wieku juniorskiego i seniorskiego na poziomie III, II (lata 1985-89) i potem pierwszej ligi.

W I lidze występował, m. in. z Andrzejem Brończykiem, Mirosławem Rzepą, Adamem Kwaśniewskim, Dariuszem Durdą, Pawłem Straszewskim, Piotrem Nowakiem i Jackiem Kotem w zespole, który osiągnął największy sukces w historii futbolu w Zawiszy - zajął czwarte miejsce w ekstraklasie w sezonie 1989/90. 3 lata był kapitanem Zawiszy.
W czterech sezonach w I lidze rozegrał 118 spotkań i strzelił - grając jako stoper - 15 bramek. Latem 1993 roku, po 13 latach spędzonych w Zawiszy, wyjechał za granicę.

Grał na Cyprze w Nea Salaminie Larnaka (zajął m.in. III miejsce w lidze, doszedł do półfinału Pucharu Cypru), potem przeszedł do Dynamo Drezno (III liga, 1995-97), a następnie do SV Waldhof Mannheim (II liga, trzy sezony jako zawodnik i kapitan, 8 bramek), z którym wiosną 2001 był o krok od awansu do Bundesligi (czwarte miejsce, z punktem starty do premiowanego St. Pauli).

Został w tym czasie grającym II trenerem i potem poprowadził wiosną 2003 samodzielnie rezerwy tego klubu. Następnie prowadził IV-ligowy TSG Weinheim, następnie był asystentem Mario Baslera w trzecioligowym Jahn Regensburg, które potem prowadził samodzielnie.

W 2006 roku przeniósł się do II ligowego SC Paderborn gdzie był II trenerem.

Od kwietnia 2008 do 30 czerwca 2009 był asystentem w II-ligowym Augsburgu. Skończył Akademię Trenerską w Kolonii, ma uprawnienia Pro-FIFA.

(źródło: arka.gdynia.pl)

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane