We wtorek na wejherowskim rynku świętowano Dzień Jedności Kaszubów, spotkanie zorganizowała Kaszebska Jednota.

W spotkaniu integracyjnym wzięli udział uczniowie z wejherowskich szkół, którzy uczą się języka kaszubskiego. Razem z flagami i balonikami napełnionymi helem koloru żółtego i czarnego ustawili się na placu Wejhera tak, że widziani z góry tworzyli kształt serca. Punktualnie o godz. 14.30 wszystkie baloniki poleciały w górę,.

- To była pierwsza taka manifestacja w Wejherowie, zorganizowana z okazji Dnia Jedności Kaszubów - mówi Karol Rhode, nauczyciel kaszubskiego w wejherowskich szkołach. - Pomysł był spontaniczny, do udziału zaprosiliśmy delegacje naszych szkól. Chodziło o proste zamanifesowanie naszej obecności i jedności. Nie chcemy kolejnych specjalnych zlotów czy festynów, mamy już przecież doroczny Zjazd Kaszubów.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!