Z inicjatywy dyrektora Gminnego Domu Kultury w Lini Jana Trofimowicza mieszkańcy poszczególnych sołectw aktywnie włączyli się do akcji Sprzątania Świata. Na apel aktywnie odpowiedzieli Sołtysi, Radni, Członkowie poszczególnych Rad Sołeckich a także uczniowie szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, harcerze, druhowie Jednostki OSP w Lini. Akcja trwała przez kilka dni, jednak kulminacja miała miejsce w piątek i sobotę, kiedy w akcję włączyło się kilkuset mieszkańców.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób zebrano kilka dużych przyczep śmieci w poszczególnych sołectwach a także przy drogach gminnych i powiatowych. Rękawice i worki zapewnił Urząd Gminy. Niektórzy sołtysi jak np. w Niepoczołowicach, Miłoszewie zadbali o słodki podarek dla najmłodszych.

W Smażynie natomiast Przewodniczący Rady Gminy i Sołtys Smażyna w jednej osobie – Czesław Hinz wraz z Radą Sołecką na zakończenie akcji zorganizowali ognisko i pieczenie kiełbasek dla dzieci i młodzieży z Smażyna, Pobłocia, Lewina i Lewinka.

W sobotę popołudniu setki dużych worków ze śmieciami zwieźli do miejsca zbiórek pracownicy Urzędu Gminy w Lini, GDK oraz strażacy z Lini.Akcja przyniosła niespotykane jak dotąd efekty! Gratulujemy!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!