Festiwal Przygody Wanoga w Wejherowie przyciągnął fanów podróży i aktywnego spędzania czasu nie tylko z Pomorza, ale z całego województwa. To już piąta edycja tego wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz jesiennych wydarzeń w Wejherowie.

Festiwal Przygody Wanoga w Wejherowie organizowany był już piąty raz, w Filharmonii Kaszubskiej. Od piątku do niedzieli były różnego rodzaju aktywności (rajdy piesze i rowerowy oraz spływ kajakowy) oraz oczywiście prelekcje podróżników, którzy dotarli do najdalszych zakątków naszego globu.

- W tym roku najbardziej oczekiwana była opowieść Krzyśka Starnawskiego, wybitnego nurka głębinowego, który jest świeżo po pobiciu rekordu świata. Zszedł na dno czeskiej jaskini Hranicka Propast osiągając głębokość 404 metrów. To najgłębsza podwodna jaskinia na świecie i o tej ekspedycji opowiedział widzom w Wejherowie - mówi Michał Witkiewicz, dyrektor festiwalu.

Tu zobacz:
Festiwal Wanoga - program imprezyProgram festiwalu obejmuje pokazy filmów, slajdów, fotografii z podróży po świecie, a także liczne imprezy plenerowe. Impreza ma być inspiracją do pogłębiania wiedzy krajoznawczej, a także rozbudzenia zainteresowania walorami turystycznymi świata i regionu pomorskiego. Dużym zainteresowaniem widzów, oprócz prelekcji podróżniczych, cieszyły się też warsztaty: taniego podróżowania oraz jak zarobić na podróżach. Słuchacze w sali konferencyjnej skrzętnie notowali lub nagrywali wskazówki podróżników.

Turystyka

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Bartek (gość)

Piszecie bzdury, To o nie Starnawski zanurkowł na 404m tylko zdalnie sterowany pojazd podwodny ROV GRALmarine.