Drutex-Bytovia - Gryf Wejherowo 3:1. Zespół Pawła Janasa zdobył trzy punkty w derbach Pomorza

Drutex-Bytovia - Gryf Wejherowo 3:1
Drutex-Bytovia - Gryf Wejherowo 3:1 Łukasz Boyke
Drutex-Bytovia Bytów przerwała dobrą passę piłkarzy Gryfa Wejherowo. Zespół Tomasza Nicińskiego przegrał w Bytowie z kandydatem do awansu 3:1.

Piłkarze Drutex-Bytovii Bytów po ostatniej porażce na własnym boisku z Jarotą Jarocin zapowiadali, że w pojedynku z Gryfem Wejherowo zdobędą trzy punkty. Słowa dotrzymali, a pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył jeszcze przed upływem 15 minuty Mateusz Michalski po tym, jak piłkę zagrał do niego Janusz Surdykowski.

Kwadrans przed końcem pierwszej części meczu prowadzenie na 2:0 podwyższył jeszcze Mariusz Kryszak.

Przeczytaj również o przegranej Drutex-Bytovii z Jarotą Jarocin

Drugą połowę trener Gryfa Wejherowo rozpoczął od zmian. Z boiska zszedł Szymański, Kusiak i Osłowski, a ich miejsce zajęli kolejno Kołc, Twardowski i Skwiercz. Zmiany niewiele jednak pomogły, bo zawodnicy Bytovii wciąż byli w natarciu. W 70 minucie piłkę do siatki ponownie wbił Mateusz Michalski.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry sędzia podyktował rzut karny dla gości. Honorowe trafienie zaliczył Łukasz Pietroń. Pomimo trzech minut doliczonych przez sędziego wynik nie uległ zmianie.

Drutex-Bytovia Bytów - Gryf Wejherowo 3:1
Bramki: 14. Michalski, 28. Kryszak, 70. Michalski – 85. Ł. Pietroń
Żółte kartki: 32. Wróbel (BTW) – 9. Osłowski (WEJ)
Bytovia Bytów: Oszmaniec – Kowalski, Wróbel, Wilczyński, Szewczyk – Pięta (74 Kajca), Michalski (85 Mazurkiewicz), Kryszak, M. Pietroń, Wróblewski (76 Cesarek) – Surdykowski
Gryf Wejherowo: Szlaga – Kochanek, Kostuch, Felisiak, Osłowski (46 Skwiercz), Stefanowicz (68 Brzuzy), Kusiak (46 Twardowski), Szymański (46 Kołc), Dąbrowski, Ł.Pietroń, Siemaszko
Sędzia: Przemysław Bzowski (Gdańsk)
Widzów: 1 800

Więcej o meczu Drutex-Bytovii z Gryfem Wejherowo przeczytasz we wtorkowym wydaniu Dziennika Bałtyckiego.