Mistrzostwa w koszykówce w Lini [ZDJĘCIA]

Joanna Kielas
Turniej koszykówki w Lini
Turniej koszykówki w Lini Fot. UG Linia
Mistrzostwa w koszykówce w Lini. W hali sportowej Zespołu Szkół w Linii odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Gminy Linia w Koszykówce w kategorii wiekowej 1999 i starszych. Do turnieju zgłosiło się 6 zespołów, które rywalizowały w dwóch grupach.

Mistrzostwa w koszykówce w Lini. Do półfinałów awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej z grup, natomiast zespoły z najgorszym bilansem rywalizowały o miejsca 5-6. W pierwszym półfinale Oldboje
z Lęborka znokautowali Dąbrówkę Linia 64:8.

Drugi półfinał zakończył się zwycięstwem Bulls Lębork nad miejscowym GKS-em 47:29. W meczu o miejsca 5-6 zmierzyły się drużyny Kafli Linia i Teamu Smażyno. W regulaminowym czasie gry padł remis 18:18. O wyniku zadecydowała 5-minutowa dogrywka, w której górą okazali się koszykarze ze Smażyna, wygrywając 22:20.

Mecz o trzecie miejsce był niezwykle emocjonujący. Faworyzowany GKS do przerwy prowadził z Dąbrówką, by ostatecznie po zaciętej walce ulec jej 15-18. W finale seniorzy z Lęborka nie dali żadnych szans młodszym kolegom z Bulls Lębork pewnie wygrywając 50:27.

Sędzią zawodów był Grzegorz Janeck, przedstawiciel Zespołu Szkół w Strzepczu, a protokolantem Zdzisław Konkel z Zespołu Szkół w Linii. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwał jej współorganizator, a jednocześnie zawodnik Andrzej Łunecki.

Nagrody dla zwycięzców

Wszystkie drużyny otrzymały piłki, pamiątkowe dyplomy i puchary, a trzy najlepsze zespoły dodatkowo medale. Uroczystego wręczenia nagród dokonała sekretarz gminy i radna powiatu wejherowskiego pani Mirosława Kuberna. Nagrody w postaci medali, dyplomów , pucharów oraz piłki koszykowe ufundował Gminny Dom Kultury w Linii.

Zawody zorganizowali Urząd Gminy w Linii, Gminny Dom Kultury w Linii, Gminne Stowarzyszenie LZS w Linii oraz Zespół Szkół w Linii.