Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

SMS Racibórz: Pływacy z medalami na Olimpiadzie Młodzieży [FOT]

Alek
SMS Racibórz. Pływacy na OOM w Drzonkowie
Bardzo udany start zaliczyli pływacy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Drzonkowie. W Oświęcimiu natomiast zawodnicy SMS Racibórz z niezłym skutkiem brali udział w Mistrzostwach Polski do lat 15.

SMS Racibórz w finałach OOM w Drzonkowie

Na zawodach w Drzonkowie w głównych rolach wystąpili reprezentanci SMS Racibórz na niedawnych ME Juniorów w Poznaniu. Krzysztof Tokarski zdobył złote medale na 50 i 100 metrów stylem klasycznym. Natomiast w rywalizacji na 200 metrów „żabką” podopieczny Marii Gawliczek wywalczył brązowy krążek. Wojciech Gabrysz sięgnął w świetnym stylu po złoto w wyścigu na 200 metrów grzbietem pokonując na finiszu swojego szkolnego kolegę, Rafała Bugdola (mistrza Europy z Poznania w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym).

Na dystansie o połowę krótszym role się odwróciły. Wygrał bezapelacyjnie Rafał Bugdol, a Wojciech Gabrysz uplasował się na medalowym, trzecim miejscu. Tomasz Kurtok w ostatnim dniu mistrzostw wywalczył brązowy krążek na dystansie 200 metrów stylem motylkowym.

Na podium stawała również Katarzyna Nawaryńska, która zajęła drugie i trzecie miejsce odpowiednio na 50 i 200 metrów stylem grzbietowym. Szansę na medal miała również sztafeta 4 x 100 metrów stylem zmiennym. Niestety główni faworyci tej konkurencji w decydującym starcie zostali zdyskwalifikowani .

SMS Racibórz - pływacy w Oświęcimiu

Natomiast na zawodach w Oświęcimiu Angelika Wikieł bardzo pewnie sięgnęła po złote medale w rywalizacji na 100 i 200 metrów „żabką”. W finałach mistrzostw startowali także Marta Hasny, Emil Popis oraz Szymon Wawryca.

1 miejsce sztafeta 4 x 100 metrów stylem zmiennym
4 miejsce - sztafeta chłopców 4x100 m stylem dowolnym 3.32,14 (Krzysztof Tokarski, Tomasz Kurtok, Wojciech Gabrysz, Rafał Bugdol)