Grad bramek w strugach zimnego deszczu w Wejherowie. Gryf rozgromił Znicz Pruszków [ZDJĘCIA]

ab
Na brak emocji w niedzielnym meczu Gryfa ze Zniczem Pruszków nikt nie mógł narzekać. W spotkaniu kończącym 16 kolejkę II ligi kibice w Wejherowie byli świadkami prawdziwego festiwalu bramek, w którym górą okazali się gospodarze zwyciężając 5:2.

Mecz Gryfa Wejherowo ze Zniczem Pruszków od początku rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Momentami ulewnie padający deszcz i mocno nasiąknięta wodą murawa nie ułatwiały zadania piłkarzom obu zespołów, lecz mimo to, miejscowi kibice zobaczyli interesujące i porywające widowisko.

Już w trzeciej minucie silnym uderzeniem z dystansu próbował zaskoczyć Więckowicza Dariusz Zjawiński, lecz bramkarz gospodarzy na raty złapał piłkę. W siódmej minucie pierwszy groźny strzał na bramkę gości oddał Czychowski z rzutu wolnego. Futobolówka minimalnie minęła jednak lewy słupek bramki strzeżonej przez Misztala.
W trzynastej minucie przed znakomitą okazją do zdobycia bramki stanął Dawid Rogalski. Napastnik Gryfa trzykrotnie próbował pokonać golkipera Znicza. W tym pojedynku dwukrotnie zwycięsko z opresji wyszedł Misztal, a trzecia próba zakończyła się niecelnym strzałem zawodnika wejherowskiego klubu.

W 30 minucie wynik spotkania otworzyli przyjezdni. Rzut karny podyktowany dla gości nie zmarnował Maciej Michalski i to goście cieszyli się z prowadzenia. Ostatecznie piłkarzom Znicza udało się dowieźć jednobramkową przewagę do końca pierwszej części.

Druga połowa to już popis gospodarzy. Podrażnieni gryfici, pierwszą odsłoną spotkania, strzelili gościom aż pięć goli w ciągu kolejnych czterdziestu minut. Klasycznego hat-tricka zaliczył Rogalski, a po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Goerke oraz Kołc. Goście zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem Zjawińskiego.

Gryf Wejherowo - Znicz Pruszków 5:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Goerke (49), Dawid Rogalski (57, 73, 84), Piotr Kołc 61 - Maciej Machalski (30-karny), Dariusz Zjawiński (78)
Gryf: Więckowicz - Brzuzy (88 Bury), Wicki, Liberacki, Goerke - Chwastek, Kołc, Koziara (79 Włodyka), Czychowski, Ryk (79 Sikorski) - Rogalski
Znicz: Misztal - Bochenek, Klepczarek, Rybak, Budek - Kabala (64 Zagórski), Długołęcki, Małachowski, Machalski (66 Faliszewski, 74 Ratajczyk), Rackiewicz (85 Pyrka) - Zjawiński
żółte kartki: Kołc, Liberacki, Sikorski - Klepczarek, Rackiewicz, Ratajczyk

Dzięki zwycięstwu żółto-czarni z 19. punktami na koncie awansowali na 11. miejsce w tabeli. Gryfici oddali się od strefy spadkowej powiększając swoją przewagę nad piętnastą drużyną znajdującą się pod “czerwoną kreską” do trzech punktów (Rozwój Katowice ma 16 pkt). W tabeli dalej z 37. punktami lideruje Widzew Łódź, a tabelę zamyka Olimpia Elbląg (14 pkt). Niedzielny przeciwnik gryfitów, Znicz Pruszków, utrzymał się na ósmym miejscu (21 pkt).