Gryf Wejherowo pokonał niepokonaną od trzynastu spotkań Puszczę Niepołomice 2:1 [ZDJĘCIA]

Walczący o utrzymanie w II lidze Gryf Wejherowo zdobył cenne trzy punkty w meczu z Puszczą Niepołomice. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza sytuacja jest ciężka, ale moi zawodnicy potrafią w trudnych momentach podnieść głowę i do końca będziemy walczyć o tą II ligę - mówi Piotr Rzepka, trener wejherowian.

Do meczu z Gryfem Wejherowo Puszcza Niepołomice cieszyła się serią trzynastu spotkań bez porażki. Jednak w 29. kolejce II ligi, na Wzgórzu Wolności to Gryf był lepszy i wygrał 2:1.

W pierwszej połowie żółto-czarni tylko raz zagrozili bramce przyjezdnych, ale jak się okazało, to wystarczyło. W 28 min. podanie na wolne pole otrzymał Paweł Czychowski. Wygrał wyścig po futbolówkę z defensorem Puszczy i strzelił nad wybiegającym z bramki golkiperem z Niepołomic. Piłka zatrzepotała w siatce.

Drugi gol dla żółto-czarnych padł dwie minuty po rozpoczęciu drugich 45 minut. Błąd w defensywie gości wykorzystał Przemysław Mońka i podwyższył prowadzenie na 2:0.

Tego dnia piłkarze Puszczy mieli bardzo zwichrowane celowniki. Niejednokrotnie strzelali "Panu Bogu w okno". A jeśli już ich uderzenia były celne, to świetnymi interwencjami popisywał się Wiesław Ferra, który w dniu meczu obchodził swoje 36 urodziny. Zawodnicy Puszczy zdołali jedynie odpowiedzieć jednym golem w doliczonym już czasie gry.

Po 29. kolejkach Gryf Wejherowo zajmuje z dorobkiem 27. punktów 17 miejsce w tabeli. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek. Już w środę 11 maja żółto-czarni na wyjeździe zmierzą się z wiceliderem Zniczem Pruszków.

Gryf Wejherowo - Puszcza Niepołomice 2:1 (1:0)
Bramki: Paweł Czychowski (28), Przemysław Mońka (47) - Michał Mikołajczyk (90)
Gryf: Ferra - Brzuzy, Lewandowski, Wicki, Klimczak- Mońka (90 Łysiak), Nadolski, Wicon, Kołc, Tomczak (89 Koziara) - Czychowski (69 Kuzimski)
Puszcza: Staniszewski - Mikołajczyk, Czarny, Garzeł, Abramowicz - Maluga, Gawęcki (51 Furtak), Stepankow, Domański, Łączek (73 Sojda) - Broź (64 Barbus)