Gryf Wejherowo powalczy z Siarką o pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej

ab
Trzy kolejki rundy wiosennej II ligi już za nami. Jak na razie gryfici w trzech tegorocznych meczach ligowych zdobyli jeden punkt. Okazja do poprawienia bilansu punktowego nadarzy się już w najbliższą sobotę. Przeciwnikiem żółto-czarnych będzie przedostatnia w tabeli Siarka Tarnobrzeg.

Piłkarze Gryfa Wejherowo niezbyt udanie rozpoczęli rundę wiosenną. Na inaugurację przegrali na własnym stadionie z liderem II ligi Widzewem Łódź 1:2. Potem przyszła wysoka wyjazdowa porażka z Błękitnymi Stargard aż 1:4. W zeszłym tygodniu gra żółto-czarnych wyglądała już dużo lepiej, co zaowocowało remisem 1:1.

Najbliższy przeciwnik gryfitów, czyli Siarka Tarnobrzeg z dorobkiem 22 punktów zajmuje przedostatnie miejsce. Gryf ma koncie 26 "oczek" i plasuje się na 13 pozycji. Sobotni mecz będzie jednak bardzo ważny dla obu ekip. W przypadku zwycięstwa Siarki, piłkarze z Tarnobrzega będą bliscy opuszczenia strefy spadkowej, a gryfici się niestety do niej przybliżą (w przypadku zwycięstwa Rozwoju Katowice z Ruchem Chorzów mogą nawet do niej spaść). Dlatego dla obu zespołów w najbliższym spotkaniu liczyć się będę tylko trzy punkty.

W rundzie jesiennej obie ekipy podzieliły się punktami na Wzgórzu Wolności po wyrównanym spotkaniu. Bramkę dla Siarki strzelił wówczas w 19 minucie Krzysztof Ropski, a wyrównał Kamil Włodyka siedem minut przed końcem pierwszej części . Szansę obu ekip w sobotnim meczu wydają się być zatem 50 / 50. Początek spotkania w sobotę 23 marca o godz. 15 na stadionie Siarki Tarnobrzeg.