Gryf Wejherowo przegrał po emocjonującym meczu w Stalowej Woli

ab
Gryf Wejherowo przegrał na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 2:4 w meczu 17. kolejki II ligi. Po obiecującej i wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej żółto-czarni nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym tego dnia piłkarzom z województwa podkarpackiego.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gryfitów, którzy mogli objąć prowadzenie już na początku meczu. W 3. minucie przed doskonałą okazją do zdobycia bramki stanął Rogalski, który w pojedynku “sam na sam” z bramkarzem gospodarzy trafił w słupek. Kwadrans później Szymon Więckowicz sfaulował w polu karnym zawodnika ze Stalowej Woli i sędzia podyktował rzut karny. Golkiper Gryfa szybko zrehabilitował się za swój błąd i obronił “jedenastkę” wykonywaną przez Michała Mistrzyka.

Sześć minut później padł pierwszy gol tego meczu, a jego strzelcem został Adam Waszkiewicz. Goście szybko odpowiedzieli na gola zawodnika Stali, bo w 30. minucie wyrównał Kołc. Dwie minuty później swoją kolejną bramkę zdobył Waszkiewicz, a w 35 minucie ponownie do remisu doprowadził Koziara.

Druga część spotkania przebiegała już zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Piłkarze ze Stalowej Woli strzelili w niej dwie bramki gryfitom i ostatecznie wygrali 4:2.

- Popełniliśmy zbyt wiele indywidualnych błędów, po których straciliśmy niepotrzebne gole, dlatego nie udało się osiągnąć korzystnego rezultatu. Myślę, że z przebiegu gry nie zasłużyliśmy na porażkę. Remis, a nawet zwycięstwo, było na wyciągnięcie ręki - mówił trener Gryfa, Zbigniew Szymkowicz.

W tabeli II ligi Gryf z 19. punktami zajmuje trzynaste miejsce.

Liverpool musi sprostać gorącej atmosferze na trybunach belgradzkiej Marakany. "Jedynym sposobem na załagodzenie nastrojów jest bardzo dobra gra" (napisy)