Gryf Wejherowo - Radomiak Radom 0:1

Tomasz Smuga
Gryf Wejherowo - Radomiak Radom 0:1. Żółto-czarni przegrali grając w przewadze jednego zawodnika od 68. minuty. - To dopiero 5. kolejka. Nie ma co dramatyzować. Teraz trzeba zrobić wszystko, aby w następnym meczu pokonać Tarnobrzeg - mówi Tomasz Kotwica, trener Gryfa Wejherowo.

Niestety piłkarze Gryfa Wejherowo zakończyli swoją serię nieprzegranych spotkań z rzędu. Licznik zatrzymał się na czterech meczach. W 5.kolejce przed własną publicznością ulegli Radomiakowi Radom 0:1, chociaż od 68. minuty grali z przewagą zawodnika, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Krzysztof Ropski. Został ukarany za wymuszenie faulu.

Zwycięski gol dla Radomiaka padł w 88. minucie. Piłka po uderzeniu z rzutu wolnego trafiła w słupek, a dobitkę wykorzystał Leandro Pereira.

- Grając jednego zawodnika więcej swoich szans szukaliśmy przy szeroko rozstawionych piłkarzach i ich dośrodkowaniach. W takim momencie nie może przytrafić się strata jaką mieliśmy. Skończyło to się faulem i w konsekwencji golem dla rywali. Trzeba większego wyrachowania. Ale gra się dalej - mówi Tomasz Kotwica, trener Gryfa. - To dopiero 5. kolejka. Nie ma co dramatyzować. Teraz trzeba zrobić wszystko, aby w następnym meczu pokonać Tarnobrzeg [spotkanie z Siarką odbędzie się 29 sierpnia - dop. red.].

Gryf Wejherowo - Radomiak Radom 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 - Leandro Pereira (88)
Gryf: Ferra- Osłowski, Kostuch, Skwiercz, Dampc - Rzepa (46 Kowalski), Czoska (59 Kuzimski), Kołc, Sosnowski - Wicki
Radomiak: Kula- Cieciura, Świdzikowski, Jędrzejczyk, Sulkowski - Wolski (71 Brągiel), Agu (58Leandro), Radecki, Uliczny - (84 Wasilewski), Kwiek (58 Chrabąszcz), Ropski