Gryf Wejherowo w końcu odniósł zwycięstwo! Pokonał Błękitnych Stargard Szczeciński 1:0

Tomasz Smuga
archiwum
Gryf Wejherowo w końcu odniósł zwycięstwo! Pokonał Błękitnych Stargard Szczeciński 1:0. Dzięki temu żółto-czarni przerwali ciągnącą się przez jedenaście kolejek serię niewygranych spotkań z rzędu.

Gryf Wejherowo pokonał w meczu „o sześć punktów” Błękitnych Stargard Szczeciński 1:0. Dzięki temu żółto-czarni przerwali ciągnącą się przez jedenaście kolejek serię niewygranych spotkań z rzędu.

Bramka, która jak później się okazało, zapewniła gryfitom komplet punktów w wyjazdowym meczu padła w 12 minucie po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym zachował się napastnik wejherowian Krzysztof Wicki, który wpakował futbolówkę do siatki bramki po uderzeniu główką.

Gospodarze jeszcze w pierwszej części meczu mieli szansę na wyrównanie, ale idealną sytuację po zagraniu z rzutu wolnego zmarnował Rafał Gutowski. Bliski szczęścia kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy był Franciszek Siwek. Ale i tym razem zawodnikowi Błękitnych zabrakło szczęścia i precyzji. Gryfici również nie stali z założonymi rękoma. Niestety, w 72 min. Mateusz Kuzimski nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Spotkanie z Błękitnymi było już siódmym w tegorocznym sezonie II ligi, które to żółto-czarni kończyli w osłabieniu. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Mateusz Kuzimski ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Mimo gry z jednym zawodnikiem mniej wejherowianie nie pozwolili sobie wbić gola, chociaż w 90 minucie piłkarzom Gryfa i kilkudziesięcioosobowej grupie kibiców wejherowian, którzy przyjechali do Stargardu Szczecińskiego musiało mocniej zabić serce. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Radosław Wiśniewski. Na szczęście dla gości lepszy w tej sytuacji okazał się Wiesław Ferra.
Dzięki wygranej z Błękitnymi Gryf Wejherowo awansował na przedostatnie miejsce w tabeli. A czerwoną latarnią została właśnie drużyna ze Stargardu Szczecińskiego. Do zakończenia pierwszej części sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki.

Błękitni Stargard Szczeciński - Gryf Wejherowo 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 - Krzysztof Wicki (12)
Błękitni: Ufnal - Pustelnik Ż.K, Kazimierzowicz Ż.K, Baranowski (46 Wiśniewski), Liśkiewicz Ż.K - Gutowski, Bednarski, Zdunek (60 Magnuski), Siwek - Gajda Ż.K (71 Wojtasiek), Flis (84 Okuszko)
Gryf: Ferra - Osłowski, Klimczak Ż.K, Kostuch, Skwiercz - Sosnowski, Kołc, Wicon (90+1 Giec), Kusiak (46 Kuzimski Ż.K, Ż.K CZ.K) - Czoska (63 Szymański), Wicki