Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jest praca w komisariacie w Rumi

[email protected]
- Wstąp do policji, zarejestruj się drogą mailową - zachęca aspirant sztabowy Anetta Potrykus z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie A Wakaty są między innymi w Rumi.

- Aby się zarejestrować, trzeba wysłać na adres [email protected] wiadomość podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu na adres - informuje rzecznik wejherowskiej policji. W odpowiedzi każda osoba otrzyma konkretny termin złożenia dokumentów (te trzeba będzie składać w Wydziale Kadr i Szkolenia KWP w Gdańsku, który znajduje się przy u l. Okopowej 15).

W planie na ten rok jest przyjęcie 232 osób, które po zakończeniu kursu zasilą komendy miejskie oraz powiatowe, a także Oddział Prewencji Policji w Gdańsku. Dodajmy, że wakaty są również w rumskim komisariacie.

- Policjantem może zostać osoba, która posiada polskie obywatelstwo, nieposzlakowaną opinię, nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzysta z pełni praw publicznych, ma co najmniej średnie wykształcenie, a także odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej i daje rękojmię zachowania tajemnicy. Jeżeli kandydat spełnia te wymogi, to może ubiegać się o przyjęcie do służby - mówi rzecznik wejherowskiej policji.

Pierwszym etapem postępowania jest test wiedzy, który składa się z 40 pytań (dotyczą one władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz bezpieczeństwa publicznego), drugim test sprawności fizycznej (zaliczenie testu następuje po pokonaniu toru przeszkód w czasie nie przekraczającym 1 minuty 41 sekund - test sprawdza szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość), a trzecim badania psychologiczne.

- Badania przeprowadzane są przez psychologów w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku - mówi asp. sztab. Anetta Potrykus. - Określają predyspozycje intelektualne i osobowościowe do służby.

Następny etap to rozmowa kwalifikacyjna (celem jest bliższe poznanie kandydata i motywacji do podjęcia służby).

Po nim trzeba „przejść” jeszcze przez komisję lekarską (kandydat poddany zostaje specjalistycznym badaniom, na podstawie których komisja ocenia psychiczną i fizyczną zdolność kandydata do służby) oraz postępowanie sprawdzające, czy kandydat może uzyskać dostęp do informacji niejawnych.

***

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rumia.naszemiasto.pl Nasze Miasto