Kaszubskie zapowiedzi przystanków w Wejherowie Kaszubskie zapowiedzi przystanków w Wejherowie

Kaszubskie zapowiedzi przystanków w Wejherowie (© Fot. J. Kielas)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kaszubskie zapowiedzi przystanków w MZK Wejherowo. Od 6 stycznia 2016 roku na wszystkich liniach autobusowych obsługiwanych przez Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo sp. z o.o., obok istniejących już polskich, wprowadzone zostały kaszubskie zapowiedzi przystanków.

Kaszubskie zapowiedzi przystanków w MZK Wejherowo. Nagrania zapowiedzi zostały przygotowane przez Kaszëbską Jednotã, która poniosła wszelkie związane z tym koszty. Jest to pierwszy projekt stowarzyszenia zrealizowany w ramach ogłoszenia roku 2016 pod hasłem: Rok kaszëbiznë we wszednym rëmie / Rok języka kaszubskiego w przestrzeni publicznej.

Współpraca Kaszëbsczi Jednotë z Zarządem MZK Wejherowo sp. z o.o. trwa od dnia 19 marca 2015 roku, kiedy to w trybie pilotażowym uruchomiono na linii nr 2 takie zapowiedzi przystanków w języku kaszubskim. Spotkało się to z akceptacją mieszkańców, w związku z czym możliwe stało się objęcie tym projektem wszystkich 21 linii autobusowych.

Stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota działa od 2011 roku. Wśród zrealizowanych przez nas projektów są m.in.: Przegląd Teatrów Ulicznych „Wekwizer” w Wejherowie (2013); Kaszubska biblioteka na kołach – Knégòbùs Radia Kaszëbë (2014); Letnie kolonie dla dzieci dwujęzycznych w Starej Hucie (2015); Współpraca z baskijskim stowarzyszeniem Baztan Ikastola (2015); Kaszubski stand up comedy „Szpòrt na żokach” w Wejherowie (2015).

MZK Wejherowo sp. z o.o. to publiczny zakład komunikacyjny świadczący usługi w zakresie pasażerskiego transportu zbiorowego w Wejherowie, i kilku miejscowościach gminy wiejskiej Wejherowo, a także w mieście Reda. Spółka jest członkiem MZKZG, który skupia kilku spośród innych miejskich przewoźników aglomeracji Trójmiasta.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!