Łeba - kolejny sukces Świata Tańca

Joanna Kielas
Bardzo dobrze zaprezentowali się tancerze Klubu Tanecznego „Świat Tańca” prowadzonego przez Joannę i Jacka Bernaśkiewiczów podczas VII Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie.

Wśród najmłodszych tancerzy I miejsce w freestyle do la 8 wytańczyła Euforia, a III miejsce Carmenki. Natomiast Enigma wywalczyła III miejsce w disco show open.

W hip-hopie I miejsce zdobyła Explozja, a II miejsca Expresik i Fusion. Indywidualnie wśród najmłodszych w kategorii hip-hop II miejsce zdobyła Izabela Noga, III miejsce – Marcelina Pośpieszna, a V miejsce – Inga Rynkowska i Paulina Klimczak. Ponadto w solo do la 11 – I miejsce zdobyła Martyna Wild a II miejsce Nikola Krueger. W kat. solo powyżej lat 15: 4 miejsce wytańczyła Dominika Bernaśkiewicz, a V miejsce – Monika Dąbrowska. Duet Martyna Borucka i Nikola Krueger wywalczył IV miejsce.

Imprezę zorganizowała Agencja Artystyczna Bravo z Lęborka pod patronatem Prezydenta Lęborka.

Dodajmy, że 3 lutego podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Rumi, gdzie startowali zawodnicy z Pomorza, Wrocławia, Poznania i Koszalina trzy solistki z Wejherowa zdobyły wysokie lokaty u sędziów Polskiego Związku Tańca Freestyle. W kategorii hip-hop do lat 11 Nikola Krueger zdobyła I miejsce a Martyna Wild V miejsce. Natomiast Dominika Bernaśkiewicz w kat. hip-hop pow. lat 16 wywalczyła II miejsce.