Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wśród organizacji, z którymi warto podzielić się jednym procentem naszego podatku, znajdują się również te, działające w branży promocji regionu i turystyki. Jedną z nich jest Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Kwidzyńskiej "Liwa". Od 2004 r. zajmuje się - najprościej rzecz ujmując - tworzeniem pozytywnej atmosfery wokół powiatu kwidzyńskiego.

Promocja powiatu to między innymi wskazywanie na to, co w nim unikatowe. Dobrym przykładem jest projekt "Śladami Menonitów w Dolinie Kwidzyńskiej" ostatnio realizowany przez "Liwę".

- Pomysł narodził się z potrzeby zachowania niszczejących pozostałości po menonickich osadnikach - mówi Anna Filar-Cielątkowska, szefowa biura LOT-u. - Pierwszym krokiem było spisanie istniejących cmentarzy oraz gospodarstw menonickich. Wydaliśmy przewodnik i mapy turystyczne, a także wyznaczyliśmy szlak rowerowy, dzięki którym każdy bez trudu może podążyć śladami menonickich przodków.

Rozpoczęte w zeszłym roku przedsięwzięcie wymaga dalszych działań.

- W 3 gminach chcemy założyć lapidaria, w których zebrane zostaną ocalałe stele, ogrodzenia grobowców oraz żeliwne czy kamienne płyty nagrobne. W ich miejsce postawimy pamiątkowe tablice z kompleksową informacją dotyczącą zabytku - zapowiada Filar-Cielątkowska.

Dzięki środkom z "1 procenta" organizacja przygotuje też foldery promujące lokalne samorządy. Z jednej strony pozwolą na prezentację walorów powiatu podczas targów turystycznych, gdzie szczególnie ważna jest atrakcyjna forma przekazu. Z drugiej będą nieocenioną pomocą dla osób odwiedzających region.
Każdy, kto chciałby wesprzeć organizację, powinien w odpowiedniej rubryce wpisać LOT Ziemi Kwidzyńskiej "Liwa" nr KRS 0000223125.
Akcję "Podziel się procentem" prowadzimy pod patronatem marszałka województwa pomorskiego. Partnerzy: Fundacja RC oraz Radio Plus (audycje od poniedziałku do piątku, godz. 18.15).


fot. w.rozenberg
============06 (pp) Zdjęcie Podpis(14380031)============
"Liwa" promuje powiat m.in. na targach turystycznych

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: