Mieszkańcy Pużyc upiększyli swoją wieś. Są nowe donice z kwiatami wzdłuż głównej drogi, witacz przy wjeździe, przystanek PKS odzyskał dawny blask (i rysunek zabytkowego wiatraka, symbolu wsi), wyrównana została działka pod boisko. Wszystko w czynie społecznym, bez żadnych środków z zewnątrz!

Mieszkańcy Pużyc upiększyli swoją wieś. Rok 1356 jest datowany jako data powstania miejscowości Pużyce. W ubiegłym roku obchodziły one swoje 660 lecie. W miniony weekend w Pużycach dorośli i dzieci działali na rzecz swojej wsi: poprzycinali gałęzie w pobliżu placu zabaw, zamontowali witacz i 9 donic wzdłuż drogi powiatowej, posprzątali i umyli przystanek pks, który kilka dni temu wzbogacił się o rysunek zabytkowego pużyckiego wiatraka. Wyrównali także działkę obok placu zabaw, gdzie planowane jest boisko.

- Całe działanie wykonane to efekt ciężkiej pracy grona osób, które mają w tym swój udział. Dziękuję bardzo każdemu z osobna, patrząc na efekt końcowy warto było - mówi Tomasz Białobrzeski, członek Rady Sołeckiej. - Przyznam szczerze, że do działania mobilizują sytuacje, gdy prosisz jedną osobę o pomoc, a za chwilę inna osoba kontaktuje się z tobą i mówi "Panie Tomku bo Pan chce coś tam wykonać, ja też bym chciał/chciała Wam pomóc przy tym". Mieszkańcy widząc, że będziemy dekorować miejscowość wzięli się ostro do pracy w obrębie swoich posesji: przycinanie krzaków, żywopłotów, koszenie trawy przed posesjami, i podpytywanie czy donica stanie koło ich posesji z deklaracją, że będą dbali o nią.

- Całość z zaangażowaniem środków sołeckich 0 zł i gminnych 0 zł. Jak widać można, wystarczy tylko chcieć! - chwalą mieszkańcy. - Wykorzystać odpowiednio coś, co było już odpadem, poświęcić swój czas, a efekt końcowy jest taki, jak być powinien.

Wideo:
Lębork. Rekord Guinessa w tańcu "Chocolate, Choco, Choco"

Turystyka

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!