Mistrzostwa Europy Baszka Méster Sport w Luzinie

ts
W Luzinie po raz drugi zorganizowano Mistrzostwa Europy Baszka Méster Sport w Luzinie. Hala widowiskowo-sportowa zgromadziła 249 zawodników.

Mistrzostwa Europy były rozgrywane według obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par. Mistrzostwa Europy, zalicza się do rankingu Masters Polska 2017. W turnieju zostało rozegranych 5 rund. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button.

Turniej zgromadził 249 zawodników, wśród których najlepiej grał Roman Liecau z Fali Krokowa.

- Jest to największy sukces w karierze i myślę, że nie ostatni. Bardzo lubię miesiąc sierpień, w którym odnoszę swoje największe sukcesy i oby tak dalej - powiedział szczęśliwy zwycięzca.

Drugie miejsce zajął Tadeusz Sychowski z Wejhera Wejherowo, natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowano Adama Szczypior - Alibi Kościerzyna.

Turniej par wygrali Sychowski Tadeusz i Sychowski Kazimierz - Wejher Wejherowo. Drugie miejsce zdobyła para Stobnickie Asy - Kowalski Piotr i Kowalski Zbigniew. Trzecie miejsce zdobyła para Frankowski Wacław i Bruszkiewicz Andrzej – Donimierz.

W rywalizacji zespołów zwyciężył Wejher Wejherowo – kpt. Pohl Jacek, Napieralski Bogusław, Sychowski Kazimierz, Sychowski Tadeusz. Drugie miejsce zdobył Dantom Gdynia – kpt. Putkowski Tomasz, Balewski Mieczysław, Szymańska Regina, Treder Zenon. Trzecie miejsce zdobyła Victoria Miały – kpt. Roszak Ryszard, Gogołek Leszek, Gurzęda Jerzy, Wysoczański Józef. W najlepszej dziesiątce turnieju sklasyfikowano: MAR-woje Gdańsk, Klimek Grudziądz, Luzino I, Alibi Kościerzyna, Donimierz, Fala Krokowa i Remus Żelistrzewo.