Na wyjeździe Gryf Wejherowo wysoko przegrał z Chrobrym Głogów 0:4

Na wyjeździe Gryf Wejherowo wysoko przegrał z Chrobrym Głogów 0:4. Tym samym żółto-czarni zaprzepaścili już swoje szanse na utrzymanie w II lidze.

W słabym stylu Gryf Wejherowo w przedostatniej kolejce spotkań II ligi na wyjeździe przegrał z liderem tabeli Chrobrym Głogów aż 0:4.

Mecz już od pierwszym minut nieszczęśliwie zaczął się układać dla wejherowian. Już w 11 min. z powodu kontuzji murawę boiska musiał opuścić Jacek Kusiak. W jego miejsce Grzegorz Niciński desygnował Jarosława Felisiaka. Dziesięć minut później padła pierwsza bramka. Po kontrataku Damian Sędziak zagrał do Michała Ilków-Gołąb, a ten z 5 metra pokonał Wiesława Ferrę. Jeszcze przed przerwą gospodarze po trafieniu Karol Danielak podwyższyli prowadzenie.

W drugiej połowie bramki też zdobywali wyłącznie piłkarze Chrobrego. W 61 minucie rzut karny na gola zamienił Krystian Pieczara, a wynik spotkania w 65 min. ustalił Łukasz Szczepaniak. Danielak spod linii bocznej wrzucił piłkę na głowę Szczepaniaka, a ten z bliska pokonał golkipera Gryfa.
Gryfici najdogodniejszą sytuację na strzelenie bramki mieli w 55 minucie. Ale po uderzeniu głową przez Piotra Kołca z linii bramkowej futbolówkę wybił Michał Hałambiec.

Niestety, pozostałe wyniki w przedostatniej kolejce spotkań II ligi ułożyły się na niekorzyść Gryfa i wejherowianie muszą pogodzić się już ze spadkiem.

Błękitni Stargard Szczeciński - Warta Poznań 4:0

W niedzielę 8 czerwca na zakończenie sezonu Gryf na Wzgórzu Wolności zagra z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

Chrobry Głogów - Gryf Wejherowo 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 - Michał Ilków-Gołąb (21), 2:0 - Karol Danielak (41), 3:0 - Krystian Pieczara (61 - karny), 4:0 - Łukasz Szczepaniak (65)
Chrobry: Skrzyniarz – Ilków-Gołąb, Michalec,Samiec, Ziemniak – Danielak, Hałambiec, Ulatowski, Janeczko (70. Niewiściuk) – Szczepaniak (77. Obiała), Sędziak (46. Pieczara)
Gryf: Ferra – Dąbrowski, Kostuch, Skwiercz, Stefanowicz – Szymański, Osłowski Ż.K - Pietroń, Kołc, Kusiak (11. Felisiak, 70. Kochanek) – Siemaszko

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0