(© Fot. Alicja Zielińska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

To była dopiero jazda! Nie na nartach, nie na sankach, a na szlupie, platformie zbitej z desek, służącej dawniej w gospodarstwach do przewożenia różnych przedmiotów zimą.

Sprawność powożącego i jego zgranie z koniem - to główne atuty jakimi musieli się wykazać kuczrowie wczoraj w Ostrzycach podczas Mistrzostw Kaszub w powożeniu takim dziwnym środkiem transportu. Zabawy było mnóstwo, a zadania, jakie miły do pokonania dzielne załogi – kuczrowie i konie, nie były najłatwiejsze. Trzeba było pokonać tor slalomem, potem ten sam tor przejechać z zawiązanymi oczami, oczywiście kuczera, albo stojąc i trzymając w ręce kufel piwa. Czasami konie odmawiały posłuszeństwa, a powoxący lądowali w zaspach. Pogoda wyjątkowo dopisał imprezie, więc i kibicujących zmaganiom nie brakowało.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!