Obchody Światowego Dnia Chorego w sanktuarium maryjno-pasyjnym w Wejherowie. Tłumy wejherowian zgromadziły się w kościele klasztornym w Wejherowie, gdzie odprawiono specjalną mszę świętą w intencji chorych przed cudownym obrazem Matki Bożej Wejherowskiej, w Światowym Dniu Chorych.

Obchody Światowego Dnia Chorego w sanktuarium maryjno-pasyjnym w Wejherowie miały bardzo uroczysty charakter. Mszę odprawiono przed obrazem Matki Bożej Wejherowskiej, uzdrowienia chorych na duchy u na ciele. Chorzy, którzy w tym dniu licznie przybyli do kościoła, mieli ze sobą róże, o to wcześniej prosił ks. proboszcz.

Podczas mszy udzielono sakramentu namaszczenia chorych. Jak mówił ks. proboszcz Daniel Szustak, w ciągu miesiąca wpłynęło do kościoła aż 670 próśb o modlitwy o uzdrowianie od wiernych.

Obraz Matki Bożej Wejherowskiej został ukoronowany przez papieża Jana Pawła II w Sopocie podczas pielgrzymki do Ojczyzny 5 czerwca 1999r. Oficjalnym tytułem Madonny Wejherowskiej jest wezwanie Uzdrowienie Chorych na duszy i ciele. Z racji tego wezwania i licznych przypadkach uzdrowień duchowych i cielesnych pojawiło się w ostatnich latach nowa nazwa Wejherowa – kaszubskie Lourdes. Święty Jan Paweł II ustanowił też Światowy Dzień Chorego, który ochodzimy corocznie 11 lutego.

Wideo:
Światowy dzień chorego na oddziale rehabilitacji w Radomiu


Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!