Otwarcie szlaku kaszubskich nut w Wejherowie [ZDJĘCIA, VIDEO]

Otwarcie szlaku kaszubskich nut w Wejherowie miało miejsce w parku miejskim. Szlak nut to nowa atrakcja turystyczna Wejherowa, która powstawała aż przez 8 lat.

Otwarcie szlaku kaszubskich nut w Wejherowie miało uroczysty charakter, zbiegło się z odsłonięciem ostatniej, 14 nuty kaszubskiego alfabetu wraz z postacią Kaszuby grającego na akordeonie. Kaszub śpiewa słynną piosenkę "Kaszubskie nuty", po naciśnięciu odpowiedniego klawiszu na akordeonie.

Odsłonięcie pomnika Kaszuby na ławeczce poprzedził spacer szlakiem nut kaszubskich. To 14 słupów z elementami kaszubskiej piosenki, ustawionych w miejscach Wejherowa, które warto odwiedzić: w centrum, przy filharmonii, Kalwarii Wejherowskiej oraz w parku. We wtorek spacerowi przewodził osobiście Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. Opowiadał o zamierzeniach władz miasta dot. uatrakcyjnienia danego miejsca miasta, zaś Anna Kuczmarska, przewodnik PTTK przedstawiała rys historyczny danego miejsca.
- Zakończyliśmy stawianie ostatniej nuty kaszubskiej. Aby szlak oficjalnie otworzyć, wpadłem na pomysł, by wszystkich mieszkańców i gości zaprosić na wspólny spacer. Była to okazja nie tylko do tego, by pokazać szlak nut, ale też porozmawiać, co w przyszłości chcemy jeszcze w Wejherowie zrealizować w przestrzeniach w pobliżu tego szlaku - tłumaczy Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Wszystkie kaszubskie nuty oraz pomnik w parku wykonali 2 artyści z Wejherowa: Tomasz Morek i Artur Wyszecki. Piosenkę "Kaszubskie nuty" śpiewa Tadeusz Dargacz, szef zespołu Koleczkowianie.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane