Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Luty, miesiąc, w którym wydajemy dodatek "Top Menedżer", to bardzo przyjemny moment dla wydawcy "Polski Dziennika Bałtyckiego". Z radością możemy bowiem zaprezentować najlepszych z najlepszych - biznesmenów, których kapituła uznała za najskuteczniejszych w minionym roku.

Gdy zaczynaliśmy nasz plebiscyt i kapituła oceniała menedżerów za ich osiągnięcia w roku 2000, sytuacja na rynku była zupełnie inna. Pojęcie biznesmena w wersji polskiej było jeszcze bardzo świeże, wyższa kadra menedżerska jeszcze budowała style zarządzania i style życia. Firmy nie miały do dyspozycji funduszy europejskich, a na rynku deweloperskim hossa dopiero się zaczynała. W każdy kolejny rok wyższa kadra menedżerska wkraczała już śmielej, z większym doświadczeniem, pewnością siebie, z lepszym wykształceniem, a także z większymi możliwościami pozyskania środków zewnętrznych na działalność swoich firm. Z coraz większą świadomością, że od jej pracy i wyników zależy w dużej mierze koniunktura na lokalnym rynku. Tak było aż do ubiegłego roku.

Śmiało mogę powiedzieć, że wśród tych wszystkich lat, od kiedy "Dziennik Bałtycki" organizuje wybory Top Menedżera, rok 2009 był najtrudniejszy. Z tym większym uznaniem przyjąłem wynik głosowania kapituły, która ogromną przewagą głosów uznała, że najskuteczniejszym menedżerem w tym ekstremalnym okresie okazała się kobieta - Teresa Kamińska. A zatem w gronie naszych laureatów witamy pierwszą Panią!

Jubileuszowe, dziesiąte wydanie Top Menedżera skłania nas, jako organizatorów plebiscytu, do refleksji nad rangą i znaczeniem tego corocznego wyboru.
Jeśli wyniki głosowania spróbować by przełożyć na kondycję pomorskiej gospodarki, to najmocniejszymi branżami na Pomorzu byłyby zarządzanie i logistyka, przemysł kosmetyczny i usługi zdrowotne. Czy tak jest? Patrząc na kondycję większości naszych stoczni czy deweloperów, trudno się z tą tezą nie zgodzić.
Teresa Kamińska, osoba doskonale znana zarówno ze swojej działalności biznesowej, jak i politycznej, Zenon Ziaja, człowiek, który wraz z żoną zaczynał od "kręcenia" kremu oliwkowego w domowej maszynie do lodów, a dziś stoi na czele 500-osobowego zespołu produkującego nowoczesne kosmetyki, wreszcie Roman Walasiński, biznesmen, który w odpowiedniej chwili i w odpowiednim miejscu znalazł niszę na rynku usług - to trzy modele menedżerów, które zdaniem naszej kapituły zasługują na najwyższe uznanie.

Wszystkim Państwu serdecznie gratuluję! Pragnę także podziękować członkom kapituły, którzy co roku podejmują trud wyłonienia spośród kilkudziesięciu osób tych, których warto wyróżnić. Ich głosy są tym bardziej cenne, że są to ludzie na co dzień obserwujący pomorską i światową gospodarkę, zmieniający się rynek, działalność poszczególnych firm i reakcje oraz style zarządzania menedżerów.

To dzięki Waszemu zaangażowaniu, przygotowaniu merytorycznemu i szczegółowemu podejściu do głosowania, Top Menedżer jest plebiscytem rzeczowym, uczciwym i przejrzystym i stał się już pomorską marką.

Jakub Krezymon
prezes Polskapresse O. Prasa Bałtycka wydawca "Polski Dziennika Bałtyckiego"

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!