Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Porodówka w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie [ZDJĘCIA]

MT
Jak wygląda porodówka w Wejherowie i na co mogą liczyć kobiety rodzące w tym szpitalu? Sprawdźcie najważniejsze informacje i zobaczcie zdjęcia.

Oddział Położnictwa i Ginekologii Szpitala Specjalistycznego, ul. Jagalskiego 10.

Sekretariat - tel. 58 572 74 14. Oddział ginekologii i patologii ciąży - tel. 58 572 75 65, 58 572 75 66. Oddział położnictwa - tel. 58 572 74 15, 58 572 74 16. Szkoła Rodzenia - tel. 58 572 75 65. Pogotowie laktacyjne - tel. 58 572 74 16. Oddział Położnictwa i Ginekologii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie jest II poziomu referencyjnego. Rocznie rodzi się tu ok. 2900 dzieci.

W 2017 roku w wejherowskim szpitalu na świat przyszło 2814 noworodków. Do sierpnia 2018 roku w placówce urodziło się 1841 dzieci.

Pielęgniarki/położne w oddziale położnictwa i ginekologii oraz neonatologii to łącznie 58 położnych i 13 pielęgniarek.

Porodówka wejherowskiego szpitala ma opinię jednej z najlepszych na Pomorzu. Rodzą tu często nie tylko mieszkanki okolicznych powiatów jak z Pucka czy Gdyni, ale przyjeżdżają nawet przyszłe mamy z Gdańska.

Trakt porodowy

Porodówka składa się z 4 oddzielnych pokoi dla rodzących i ich rodzin, które są wyposażone we wszelkie możliwe udogodnienia (nie ma tylko wanny do rodzenia w wodzie).

Każda z sal porodowych zapewnia pacjentce intymność: ma indywidualny węzeł sanitarny, jest kabina do hydromasażu oraz klimatyzacja. Do tego do dyspozycji rodzących: worek sako, piłka, krzesełko porodowe.

Personel nie przeszkadza pacjentce w rodzeniu w dowolnej pozycji, o ile jest bezpieczna dla dziecka.

Nie można wybrać sobie samemu położnej, bo szpital jest zdania, że każda z nich jest odpowiednio przygotowana do pomocy pacjentce. Warto dodać, że oddział można odwiedzić przed porodem, by zobaczyć, jakie warunki mają przyszłe mamy. Działa też szkoła rodzenia.

Bezpłatne porody rodzinne

Porody z osobą towarzyszącą cieszą się dużą popularnością w wejherowskim szpitalu i stanowią około połowę wszystkich porodów. Nie ma za to dodatkowych opłat, choć osoba towarzysząca powinna pokryć koszt ubioru ochronnego.

Znieczulenie

Oddział od 1 stycznia 2016 zapewnia wszystkie dostępne rodzaje znieczuleń - gaz rozweselający jest stosowany od dawna, od 2017 roku dla pacjentek dostęne jest znieczulenie zewnątrzoponowe.

Sale

Oddział położniczy dysponuje 34 miejscami, od sal 1-osoobwych po sale 3-osobowe. Najczęściej pacjentki leżą w salach 2-osobowych, chyba że danego dnia jest bardzo dużo porodów - wtedy są po trzy osoby w pokojach. W przypadku sal jednoosobowych jest możliwość pobytu przez całą dobę z osobą bliską - mężem, partnerem, mamą itp. Osoba towarzysząca w ramach opłaty za nocleg proszona jest o wykupienie cegiełki na stowarzyszenie AD OPERAM.

Wejherowskie położnictwo może pochwalić się też nowoczesnymi łazienkami i prysznicami. Dziecko leży wraz z matką na sali. Szpital wymaga własnych środków higieny, koszul i ubranek dla dziecka. Położne pomagają w opiece nad dzieckiem.

Odwiedziny

W Wejherowie nie ma osobnej sali do odwiedzin. Personel nie robi problemów, by bliscy odwiedzali pacjentki z noworodkiem w salach, gdzie leżą. Odwiedziny odbywają się w godz. 12.00 - 20.00

Oddział neonatologiczny

W wejherowskim szpitalu jest oddział neonatologiczny. Zespół lekarzy jest stały, złożony zarówno ze specjalistów, lekarzy specjalizujących się oraz rezydentów. Ordynatorem jest lek. med. Ewa Michalik.
Plan porodu Personel nie spisuje obligatoryjnie z kobietą planu porodu podczas przyjęcia do szpitala, jednak jeśli pacjentka taki ma przygotowany, personel stara się go przestrzegać, oczywiście jeśli jest taka możliwość, bo każdy poród jest inny, dynamiczny - zaznaczają lekarze.

Konsultacje laktacyjne

Na oddziale działa pogotowie laktacyjne, tel.58 57 27 416. Możliwość konsultacji od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 14.00.

Dr n. med. Krzysztof Maciejewski, ordynator Oddziału Położnictwa i Ginekologii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie: "Rocznie na naszym oddziale przyjmujemy do 3 tysięcy porodów, w tym wiele pacjentek przyjeżdża do nas z Trójmiasta. Nie dzieje się tak bez przyczyny, to efekt wieloletnich starań. Nie mam najmniejszej wątpliwości, że warunki, jakie szpital oferuje rodzącym pacjentkom, są najlepsze na Pomorzu, jeśli chodzi o szpitale publiczne. Nasz trakt porodowy już kilka lat temu przeszedł gruntowną modernizację: mamy indywidualne sale porodowe dla każdej z rodzących, której gwarantujemy absolutną intymność. Przy tak doskonałych warunkach mamy też doświadczony, stały personel lekarski. Cały czas się rozwijamy. Ponieważ wiele pacjentek jest zainteresowanych znieczuleniem zewnątrzoponowym do porodu, wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom i już od 1 stycznia będzie taka możliwość w naszym szpitalu".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co włożyć, a czego unikać w koszyku wielkanocnym?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto