Powiat wejherowski: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 24. W Wejherowie odbędzie się m.in. bieg happeningowy. Po Wejherowie będzie również jeździł orkiestrowy autobus MZK.

Po raz 24. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Tradycyjnie WOŚP odbędzie się w drugą niedzielę stycznia, a w tym roku przypada ona na 10 stycznia.

Zarząd fundacji postanowił, że w czasie 24. finału po raz kolejny będą zbierać pieniądze dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. Zbliżający się finał to również zbiórka na rzecz geriatrii.

- Szpitale skupiają się na zakupie skomplikowanych urządzeń, a nie starcza na tak prozaiczne rzeczy jak łóżka, czy szafki. Komfort pacjenta jest również ważny w dochodzeniu do zdrowia. Nie zapominamy także o geriatrii, jest coraz lepiej. Dopiero kiedy Orkiestra zaczęła mówić głośno o pomijaniu tego tematu, zaczęto myśleć o seniorach bardziej serio- mówi na łamach oficjalnej strony WOŚP Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

WEJHEROWOJak co roku w Wejherowie sztab mieścić się będzie przy Wejherowskim Centrum Kultury, czyli w Filharmonii Kaszubskiej i to właśnie tam odbywać się będą główne imprezy. Początek o godz. 12.30. Jak tłumaczą w wejherowskim sztabie, tegoroczna impreza będzie podzielona na osobne bloki obejmujące kilka prezentacji i występów. Na każdy z bloków obowiązują osobne wejściówki, które są dostępne w kasach Wejherowskieego Centrum Kultury. W programie artystycznym są m.in. pokaz filmu animowanego, występy Studia Tańca „Rytm - Dance”, reprezentacji grupy choreograficznej pod kierunkiem Elżbiety Czeszejko, koncert uczestników studia piosenki i wokalu, prezentacje koła gry na perkusji, Dziecięcego Teatru Tańca i reprezentacja grupy tanecznej „Świat Tańca”. Zaś na koniec zagra zespół Fosfor. Nie zabraknie także licytacji. Do nabycia będą m.in. kubek termiczny, gra edukacyjna, koszulki, zegar, kalendarze ścienne i kieszonkowe, płyta DVD z koncertem Voo Voo, czy pendrive.

Ponadto o godz. 12 a boisku Bliza na osiedlu Przyjaźni w Wejherowie wystartuje bieg happeningowy „Policz się z cukrzycą”. Razem z wejherowskim WOŚP-em grają także strongmani. W hali widowiskowo-sportowej w Bojanie odbędzie się Halowy Puchar Polski Strongman. Zebrane środki podczas tej sportowej imprezy zostaną przeznaczone na cele pediatryczne i godną opiekę osób w podeszłym wieku. Początek zawodów o godz. 14.

ORKIESTROWY AUTOBUS W WEJHEROWIE
10 stycznia w Wejherowie będzie jeździł autobus WOŚP z wolontariuszami okrągłą trasą Szpital – Centrum – Sucharskiego – Baza MZK. Z mapą trasy oraz rozkładem jazdy można zapoznać się na zdjęciach opublikowanych w artykule.

REDA120 tysięcy wolontariuszy WOŚP 10 stycznia wyjdzie na ulice nie tylko polskich miast, ale także zagra w kilkudziesięciu krajach na świecie. Nie inaczej będzie w Redzie. Sztab WOŚP mieścić się będzie w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Łąkowej, który redzki finał współorganizuje z Fabryką Kultury.

- Startujemy o godz. 15. Przewidujemy wiele atrakcji, m.in. pokazy, koncerty i licytacje - zaprasza Tomasz Wiśniewski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

A kogo będziemy mogli zobaczyć w redzkiej Fabryce Kultury? Jak zdradza dyrektor MDK wystąpią m.in. artyści, którzy zaprezentowali się podczas projektu „Scena Młodych”. Wśród pokazów zobaczymy m.in. ratowników WOPR, którzy zaprezentują w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Do wylicytowania będą przeróżne orkiestrowe gadżety.

- Finał zakończy się o godz. 20 zapaleniem „światełek do nieba” - dodaje Wiśniewski.

GMINA CHOCZEWOTelewizor, statuetka siłaczy, koszulki piłkarskie, czy orkiestrowe gadżety - to między innymi przedmioty, które będzie można wylicytować podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Choczewie. Impreza rozpocznie się o godz. 15 w Gminnych Obiektach Sportowych przy ul. Kusocińskiego. A tam na wszystkich przybyłych czekać będą liczne atrakcje. Poza licytacjami odbędą się występy artystyczne podczas których zaprezentuje się m.in. zespół Contra. Ponadto w Choczewie będzie można też spotkać kwestujących 35 wolontariuszy.

GMINA LINIA


Tradycyjnie w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włącza się również Zespół Szkół w Lini. Wolontariuszy na terenie gminy będzie można spotkać w Kętrzynie, Niepoczołowicach, Strzepczu oraz Lini.

- Będą przede wszystkim kwestować przy parafiach. Np. w Lini wolontariusze będą w godz. 8-12.30 a w Strzepczu 9-11.30. - mówi Joanna Korzistka, szef sztabu w ZS w Lini.

GMINA ŁĘCZYCE„Światełko do nieba” zostanie także puszczone w Strzebielinie. Tam po raz dwudziesty czwarty (czyli od samego początku istnienia akcji) zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Początek imprezy o godz. 16 w Zespole Szkół i Przedszkolu w Strzebielinie Osiedlu.

- Wśród atrakcji odbędą się m.in. występy artystyczne. Na scenie zobaczymy np. Gminną Orkiestre Dęta, chóry szkolne, czy Teatr Odeon - mówi Romualda Selonke, szefowa sztabu w gminie Łęczyce.
Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!