Strongmani w Wejherowie Strongmani w Wejherowie

(© Tomasz Smuga)

W niedzielę, 6 sierpnia, do Wejherowa przyjadą najsilniejsi ludzie z Polski i Europy na Puchar Europy Strongman.

Maciej Hirsz, Grzegorz Szymański, Jiří Vytiska, Lukáš Svoboda, Oleksij Novikow oraz Ole Martin Kristiansen to sześciu siłaczy, których będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę na stadionie WKS Gryfa Wejherowo na Wzgórzu Wolności. Wszystko za sprawą Pucharu Europy Strongman. Zawody rozpoczną się o godz. 15. Wstęp jest bezpłatny.

Zawody sędziować będą sześciokrotny Mistrz Europy i pięciokrotny Mistrz Świata Mariusz Pudzianowski oraz bardzo dobrze znany wejherowskiej społeczności strongman Mateusz Ostaszewski, najsilniejszy policjant w Polsce i aktualny Mistrz Świata Arnold Amatuer Strongman World Championships 2017.

- W marcu 2018 roku odbędzie Arnold Strongman Classic zawodowców w USA.Ja będę reprezentował Polskę i nasze miasto. Do tych zawodów będę szykował się przez cztery miesiące, dlatego obecnie mój organizm potrzebuje czasu, aby zregenerować siły, dlatego zajmuję się sędziowaniem i organizacją imprez - mówi Mateusz Ostaszewski.

Organizatorami niedzielnej imprezy są WKKiSS Apollo Wejherowo i Wejherowski Klub Sportowy Gryf Wejherowo.

Zobacz także:
Podniósł 4-kilogramowy ciężarek 117 razy! Mały strongman z Syberii zaskakuje swoją siłą

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!