Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Racibórz: pływacy SMS trzynaście razy stawali na podium w Oświęcimiu [ZDJĘCIA]

Alek
Drużyna SMS Racibórz zajęła V miejsce podczas II-rundy Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego w pływaniu. Dwudniowe zawody na 50 – metrowym basenie w Oświęcimiu wygrała ekipa gospodarzy przed zespołem ze Szczecina i Krakowa.

W tej zawsze bardzo prestiżowo traktowanej rywalizacji nasi pływacy 13 razy stawali na podium. Angelika Wikieł była najlepsza na 100 i 200 metrów ”żabką”, Krzysztof Tokarski najszybciej ze wszystkich popłynął na 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym, natomiast Rafał Bugdol nie miał sobie równych w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym. Z kolei Katarzyna Nawaryńska była druga na 100 metrów stylem grzbietowym, podobnie jak Rafał Bugdol, który wywalczył jeszcze trzecią pozycje na 50 metrów stylem dowolnym. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Wojciech Gabrysz, drugi w wyścigu na 200 grzbietem i trzeci na dystansie o połowę krótszym.

Pozycje medalowe uzupełniają III miejsce sztafety dziewcząt i II miejsce chłopców(4x100 metrów stylem zmiennym) Sztafeta w składzie: Gabrysz, Tokarski, Kurtok i Bugdol uzyskała wynik lepszy od klubowego rekordu Polski do lat 18(3:51.27)!

Pływacy raciborskiej SMS zajęli także sporo czołowych lokat w punktacji indywidualnej, w której sumuje się punkty według tabeli wielobojowej FINA uzyskane przez zawodnika w dwóch startach w poszczególnych blokach.

Rywalizację w stylu klasycznym wygrali Angelika Wikieł i Krzysztof Tokarski. W stylu grzbietowym Rafał Bugdol był drugi, a Katarzyna Nawaryńska i Wojciech Gabrysz , zajęli trzecie miejsca. W stylu motylkowym Aleksandra Tomala i Tomasz Kurtok uplasowali się na piątych pozycjach. W stylu dowolnym Katarzynę Rogacz sklasyfikowano na VI miejscu. Wszystkie wyniki zawodów w Oświęcimiu są dostępne na stronie omegatiming.pl