Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Repliki Festiwalu Filmowego w Wejherowie

ts
archiwum NM
Repliki Festiwalu Filmowego w Wejherowie. Sześć wybranych filmów konkursowych, w tygodniu trwania Festiwalu Filmowego w Gdyni, emituje w swoim kinie Wejherowskie Centrum Kultury. Projekcie potrwają do piątku 18 września i można je oglądać codziennie o godz. 18.

Pokazy replik festiwalu w Wejherowie:

CZARODZIEJSKA GÓRA - 16.09 godz. 18.00
reż. Anca Damian

Bohater filmu, Adam Jacek Winkler (1937-2002), to artysta malarz, który ostatecznie zniszczył większość swoich dzieł. Antykomunista, opuścił Polskę w 1965 roku. Z Paryża, dokąd wyemigrował, po inwazji Sowietów wyjechał do Afganistanu, dołączając do oddziałów Ahmada Szacha Massuda. Zaakceptowany przez mudżahedinów, otrzymał tytuł Adam Khan (Król Adam). Zginął rok po zamachu na Massuda, podczas samotnej wspinaczki na Mount Maudit (Przeklętą Górę).

NOC WALPURGI - 17.09 godz. 18.00
reż. Marcin Bortkiewicz

Młody dziennikarz przeprowadza wywiad z divą operową. W trakcie tej nocy, pełnej komicznych, farsowych i dramatycznych zdarzeń, nie pozbawionej przemocy i czułości, dowiedzą się o sobie pewnej prawdy, która całkowicie przewartościuje ich życie.

CHEMIA - 18.09 godz. 18.00
reż. Bartek Prokopowicz

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być.

Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz - założycielki Fundacji Rak’n’Roll. Reżyserem filmu jest Bartek Prokopowicz. W rolach głównych znakomici Agnieszka Żulewska ("Bejbi blues"), Tomasz Schuchardt ("Jesteś Bogiem"), Danuta Stenka. oraz Eryk Lubos. Autorem zdjęć jest Jeremi Prokopowicz ("Herkules", "Wenus w futrze", "Rzeź").

KARBALA - 19.09 godz. 18.00
reż. Krzysztof Łukaszewicz

Kwiecień 2004, Irak. Podczas święta Aszura bojówki szyickiego duchownego Muktady As-Sadra, wspierane przez dżihadystów, wszczynają powstanie w polskiej strefie stabilizacyjnej. Amerykańskie dowództwo nakazuje Polakom utrzymać City Hall, siedzibę miejscowych władz i policji, lojalnych wobec wojsk stabilizacyjnych.

Kompania rozpoznawcza kapitana Kalickiego przejmuje rekrutów z kraju, wśród nich sanitariusza Kamila Grada. W drodze do bazy kompania wpada w zasadzkę. Kamil na wniosek Kalickiego zostaje oskarżony o nieudzielenie pomocy rannemu podczas akcji i przewieziony do City Hall na przesłuchanie. Dzień później do City Hall przybywa kompania Kalickiego z zadaniem utrzymania obiektu przez pierwsze 24 godziny.

Kalicki, jego żołnierze i Kamil, odcięci od świata w ogarniętej powstaniem Karbali, staną się uczestnikami największej potyczki, jaką polscy żołnierze stoczyli od czasów II wojny światowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto