Trwają próby do spektaklu charytatywnego na rzecz wejherowskiego hospicjum. W tym roku zobaczymy przedstawienie komediowe na bazie kultowego filmu z lat sześćdziesiątych "Rejs". Premiera spektaklu 23 lutego w nowej sali kulturalnej bilbioteki w Wejherowie.

Tradycyjnie wejherowska biblioteka w okolicach Dnia Chorego w lutym przygotowuje wydarzenie charytatywne, z którego dochód będzie przeznaczony na hospicjum. W tym roku będzie to przedstawienie z udziałem osób z życia publicznego Wejherowa wzorowane na kultowej komedii "Rejs".

- Taki był wniosek mieszkańców, którzy sugerowali wystawienie czegoś komediowego w tym roku - mówi Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, reżyser spektaklu. - To wydarzenie charytatywne na stałe wpisało się do kalendarza naszej biblioteki. Do tego stopnia, że ludzie sami się zgłaszają dopytując, czy moga pomóc przy organizacji.

W tegorocznym spektaklu wystąpi rekrodowa liczba 21 osób. Trzon stanowi grupa teatralna Errata, która zawiązała się w wejherowskiej bibliotece. Ale na scenie zobaczymy też m.in. radnych wejherowskich.

- Usłyszymy dialogi filmowe, nie przerabialiśmy w żaden sposób tego filmu. Do tego będą efekty specjalne, które sprawią, że nasi widzowie poczują się jak na prawdziwym rejsie - zachęca pani reżyser.

Zainteresowanie spektaklem jest bardzo duże, bilety w cenie 20 zł można kupić w wejherowskiej bibliotece. Premierę zaplanowano na 23 lutego na godz. 17, drugi raz spektakl będzie pokazany o godz. 19. Kolejne odbędą się 1 marca, też o godz. 17 i 19.

WOŚP 2018 w Wejherowie

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!