Sprawa Trasy S-6 w prokuraturze - zawiadomienie złożyli protestujący mieszkańcy Kielna

Komitet Protestacyjny z Kielna złożył doniesienie do prokuratury w związku z wytyczeniem przebiegu Trasy S-6 w tzw. wariancie A-1, zakładającym jej przebieg na południe od Jezior Marchowskich.

Komitet Protestacyjny z Kielna złożył doniesienie do prokuratury w związku z wytyczeniem przebiegu Trasy S-6 w tzw. wariancie A-1, zakładającym jej przebieg na południe od Jezior Marchowskich. Zawiadomienie dotyczy "możliwości przekroczenia prawa" przez gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i firmę DHV Polska, projektującą S-6.

Uzasadnienie składa się aż z 19 punktów. Mieszkańcy Kielna powtarzają w nim większość argumentów podnoszonych do tej pory, że o istnieniu wariantu A-1 dowiedzieli się przed kilkoma tygodniami (wcześniej rozpatrywany był wariant A, zakładający obejście Jezior Marchowskich od północy, w okolicy Koleczkowa), nie przeprowadzono w Kielnie konsultacji w sprawie przebiegu drogi w wariancie A-1 itd.

Ale we wniosku są też m.in. pytania "Dlaczego zastępca dyrektora GDDKiA O/Gdańsk po wprowadzeniu wariantu A-1 do projektowania zmienił pracę?" (Stanisław Woynarowski od kilku miesięcy jest wiceprezesem spółki GIKE 2012) oraz "Dlaczego wariant A-1 w styczniu 2009 opublikowano tylko w internecie, skoro zdecydowana większość nie ma go".
- W Polsce każdy ma prawo składać wniosek do prokuratury. Inna sprawa, czy prokuratura podejmie dochodzenie - mówi Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA.

Wejherowscy prokuratorzy podjęli czynności sprawdzające w tej sprawie, mają na to czas do połowy września.

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane