Stragany Art, czyli happening na Wałowej w Wejherowie. Stragany Art odbędą się już po raz czwarty, tworząc coroczną tradycję artystycznego jarmarku na ul. Wałowej. Wydarzenia będą trwały w niedzielę od południa do północy

Stragany Art, czyli happening na Wałowej w Wejherowie. Jest to wydarzenie plenerowe o charakterze artystyczno-wystawienniczym. Jego celem jest rewitalizacja społeczno-kulturowa ulicy Wałowej oraz przypomnienie mieszkańcom Wejherowa o urokach najstarszej ulicy śródmieścia i pokazanie jej niezwykłego potencjału.

Miejski piknik rozpocznie się o godz. 12. Wystąpi m.in. Teatr Wagabunda, nawiązujący do średniowiecznych kuglarzy i artystów wędrownych. Przygotował on unikatowy plac zabaw z grami i zabawkami z minionych epok. Będą darmowe przejażdżki kucykami, karykaturzysta zrobi nam portret. Zobaczymy pokazy produkcyjne połączone z warsztatami tworzenia cukierków i lizaków. Na godz. 13 zaplanowano pokaz iluzji w wykonaniu utalentowanego Josyna - Andrzeja Nowaka, uczestnika programu Mam Talent.

O godz. 14 zaprezentuje się Teatr Gdynia Główna ,,Wielkie ciasto”. Od 14 do 16 firma Carving Gniech pokaże tajską sztukę tworzenia rzeźb z owoców i warzyw. Będą też pokazy plecenia wianków i układania kwiatów, a o godz. 15 będzie pokaz cyrkowy Mosaic Pippi Pończoszanka.

Od godz. 15 do 18 wszyscy chętni będą mieli szansę na naukę żonglerki, jazdy na monocyklu, chodzenia na szczudłach i po linie. O godz. 15.30, 16.00 i 16. 30 odbędą się konkursy i zabawy dla dzieci związane z książkami Astrid Lindgren.

O godz.17 Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi pokaże różne formy animacji, żywy plan oraz autorską, wielofunkcyjną scenografia. Godzinę później zaprezentuje się duet pantomimiczny Mosaic eleganccy, mimowie rozbawiający widzów. O godz. 19.30 Teatr Akt pokaże ciekawy spektakl ,,Poza Czasem”, na który składają się pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo. Przed godz. 21 zaprezentuj ą się miłośnicy tańca z ogniem w fire show.

Przez cały czas trwania imprezy będą stragany decupage i wikliny papierowej, biżuteria artystyczna, kryształy górskie, korale, bursztyn, pluszaki i artykuły dla dzieci, przepyszne miody z lokalnej pasieki, drobiazgi kaszubskie jak też orientalny stragan z towarami prosto z Indii. Nie zabraknie czegoś dla podniebienia: będą food trucki, kawiarnia, pierogarnia czy lody.

Ważna informacja dla kierujących: w związku z organizacją wydarzenia w niedzielę od godziny 8 do północy fragment ulicy Wałowej od strony zjazdu z ul. Sobieskiego (deptaku) do ulicy Północnej będzie zamknięty dla ruchu.

Wideo:
Rekonstrukcja historyczna w Wejherowie 2017

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!